Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:363697
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.10.2017.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

2. Gīzas piramīda
Pasaules slavu izpelnījušās piramīdas, kas celtas faraoniem Heopsam, Hefrenam un Mikerīnam Gīzā, Kairas tuvumā (ap 28. – 26. gs. p.m.ē.). Tās grieķu pasaules apceļotāji vēlāk nosaukuši par vienu no Septiņiem pasaules brīnumiem.
Piramīdas, kas paceļas pret debesīm, patiesi atgādina brīnumu. No tālienes šķiet, ka piramīdu malu asās šķautnes iezīmē robežu starp divām pasaulēm – vienā mirdz spoži zeltaina saules gaisma, bet otrā klīst tumšas ēnas. Piramīdas varētu salīdzināt arī ar milzīgiem dimantiem, kas līdz pusei ierakti tuksneša smiltīs.
Piramīdu pamati ir gandrīz pilnīgi precīzi kvadrāti. Tās celtas no granīta blokiem, kur dažu bloku svars sasniedz pat 70 tonnas. Piemēram, Heopsa piramīdas celšanā izmantoti aptuveni 2, 3 miljoni šādu bloku, lai gan precīzu to skaitu nav iespējams noteikt, jo piramīdas virsotne varēja būt taisīta no granīta bloku nogāzes.

3. Romas kolizejs
Kolizejs, celts un sākotnēji pazīstams kā Flāvija amfiteātris,Itālijas galvaspilsētas Romas centrā un ir vislielākais Romas impērijas laika amfiteātris. Kolizejā bija vietas 50 000 skatītājiem. Tas ir 156 metrus plats un 187 metrus garš, bet augstums sasniedz 48,5 metrus. Amfiteātra centrālo daļu aizņēma arēna, kurā notika gladiatoru cīņas, bet ap to bija izvietotas ar marmoru apšūtās skatītāju sēdvietas. Kolizeju sāka celt 70. g. p. m. ē. imperatora Tita Flāvija laikā. Celtniecību pabeidza 10 gados un to nosauca par Flāvija amfiteātri. Kolizejs cēlies no Latīņu vārda milzīgs. Romiešu izklaidi nevarēja iedomāties bez profesionālām vergu cīņām. Šīs izklaides turpinājās vairākus gadsimtus līdz imperators Konstantīns tās aizliedza.
Piemēram romiešu karavadonis Gnejs Pompejs apr godu savai uzvarai sarīkoja lauvu medības. Arēnā ielaida Āfrikas lauvas kurām pretī stājās vergi. Tajā dienā tika nogalinātas 600 lauvas un 1400 vergi.
Pēc kolizeja atklāšanas tika noorganizētas svinības 100 dienu garumā. Pirmajā dienā arēnā tika nogalināti vai saplosīti 700 vergi. Šīs nežēlīgāš spēles arī turpinājās pēc imperatora maiņas. Ir zināms, ka imperatora Trajāna valdīšanas laikā vienas dienas laikā ir gājuši bojā 24 000 cilvēki un 11 000 zvēri.


Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1362343
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register