Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,42 (17%)
Discounted price*:
2,07
Purchase
Add to Wish List
ID number:176156
Author:
Evaluation:
Published: 30.01.2017.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

4. Saids Kas Trumenu pamudināja?
• ASV mēģināja realizēt plānus, kuriem vajadzēja garantēt drošību un stabilitāti pasaulē, un veidot pretspēku komunistu ideoloģijas tālākai izplatībai. Šie plāni paredzēja pasaules iedalīšanu nosacītās atbildības zonās, kurās par mieru un stabilitāti atbildētu kāda no Otrajā Pasaules karā uzvarējušām lielvalstīm. Par to, ka šie plāni izrādījās nepamatoti optimistiski ASV varēja pārliecināties jau ļoti drīz, jo 1947.gada 21.februārī Lielbritānija paziņoja, ka tā vairs nespēj sniegt ne militāru, ne ekonomisku atbalstu Grieķijai un Turcijai. Tas priekš ASV bija nepatīkams pārsteigums, jo Savienotās Valstis nebija domājušas, ka tās sabiedrotie ir tik vāji. Šāds notikumu pavērsiens lika ASV izmainīt līdzšinējo politisko praksi un pārņemt vadošo lomu cīņā pret komunisma tālāku izplatību pasaulē.
• Uz Trumena doktrīnas izveidošanu viņu pamuzināja atziņa, ka iepriekš cerētā sadarbība ar PSRS ir bijis kļūdains pieņēmums, jo bija skaidri redzams, ka Padomju Savienība pēc Otrā Pasaules kara beigām tomēr nav atteikusies no idejas par savas sociālisma ideoloģijas izplatīšanu un mēģinājumiem turpināt ceļu uz vispasaules sociālistisko revolūciju.

5. Slaids Kā Trumena doktrīna ietekmēja ASV?
• Trumena doktrīna bija nozīmīgs pagrieziena punkts Savienoto valstu vēsturē vairāku iemeslu dēļ; Trumans izmantoja Amerikāņu bailes no komunisma, lai pārliecinātu, ka Aukstā kara politika ir nepieciešama vispārējās drošības vārdā. Kongress deva Trumenam lielas pilnvaras savu plānu īstenošanai. Savienotās Valstis pirmo reizi iesaistījās citu valstu pilsoņu karos. Bet pats galvenais moments bija milzīgā palīdzības programma, kas tika īstenota, lai novērstu Eiropas valstu un Amerikas ekonomiku sabrukumu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register