Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,75 (15%)
Discounted price*:
4,24
Purchase
Add to Wish List
ID number:426947
Author:
Evaluation:
Published: 08.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Tūrisms    4
2.  Tūrisms Latvijā    5
2.1.  Valsts iestādes un institūcijas, kas darbojas tūrisma jomā    8
3.  Tūrisma ekonomika    9
3.1.  Tūrisma attīstības ekonomiskie rādītaji    10
3.2.  Tūrisma finansējums    16
  Secinājumi    21
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    22
Extract

Šī darba pētījuma objekts ir tūrisms kā tautsaimniecības nozare un tā finansēšanas avoti un iespējas. Šī tēma ir aktuāla, jo tūrisms ir nozīmīga tautsaimniecības nozare, kura attīstība būtiski ietekmē daudzu citu saistītās nozares un līdz ar to visas tautsaimniecības attīstību. Lai to izpētītu, tika izmantotas tādas metodes kā teorijas referentīvā analīze (teorētiskais apraksts), kontentanalīze un statistiskā finansēšanas analīze.
Eiropā un visā pasaulē tūrisms ir viena no vadošajām, visstraujākajām izaugsmes nozarēm un tiek uzskatīts par stratēģisku ekonomiskās attīstības un nodarbinātības prioritāti. Saskaņā ar Pasaules Tūrisma organizācijas statistikas datiem tūrisms ir pasaulē lielākais eksporta ienākumu avots, nozīmīgs darbavietu radītājs, kā arī svarīgs reģionālās un sociālās attīstības faktors. Šobrīd, lielākais pasaules tūrisma galamērķis ir Eiropa (apmēram 717 miljoni tūristu gadā), kur liela nozīme ir arī Baltijas jūras reģiona valstīm.
Tūrisms nodrošina valsts un pašvaldību budžeta ienākumus, ir investīciju un uzkrājumu avots, izlīdzina reģionu attīstību un veicina infrastruktūras izveidi un attīstību, tādējādi vairojot iedzīvotāju labklājību.
Latvijas tautsaimniecībā tūrisms pamatoti ir uzskatāms par vienu no perspektīvajām nozarēm. Tūrismam kā vienai no Latvijas attīstības stratēģiskajām iespējām un prioritātēm ir svarīga loma tādu mērķu sasniegšanā kā ilgtspējīga attīstība, ekonomiskā izaugsme, nodarbinātība, dzīves kvalitātes paaugstināšana.
Latvijai ir labi priekšnosacījumi – izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis, bagātais kultūrvēsturiskais mantojums, kūrortu tradīcijas, maz pārveidotā daba – lai tā kļūtu par pievilcīgu tūrisma zemi.
Pateicoties savam izdevīgam ģeogrāfiskam izvietojumam, Latvija ir tūrisma attīstības iespējām bagāta zeme un, pēdējo gadu laikā, ir kļuvusi par pasaules un Eiropas mērogā populāro jaunu tūrisma galamērķa piedāvājumu. Starptautiskā integrācija, globalizācija un jaunā situācija pasaulē reizē rada gan draudus, gan izaicinājumu un nebijušas iespējas Latvijas tūrisma nozarei.
Mūsu valstij ar tās nepārblīvēto dzīves telpu, mēreno klimatu, bagāto dabas un kultūras mantojumu, maz pārveidoto dabu, kūrortu tradīcijām, kvalificētiem speciālistiem, viesmīlīgiem cilvēkiem un labiem makroekonomiskiem priekšnoteikumiem izaugsmei ir visas iespējas kļūt par pievilcīgu zemi ārvalstu un vietējiem tūristiem. Latvijā ir resursi jaunu tūrisma produktu izveidei, esošo apzināšanai un to konkurētspējas palielināšanai.
Pasaules un Eiropas mērogā Latvija ir jauns tūrisma galamērķa piedāvājums - salīdzinoši lēts, pietiekami kvalitatīvs, ērts, nepārslogots un neizpētīts.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,51 €
Work pack Nr. 1314021
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Tūrisms kā tautsaimniecības nozare, tūrisma finansēšana Latvijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/426947

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register