Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:201006
 
Evaluation:
Published: 02.04.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  LATVIJA LAIKĀ NO 1940.GADAM LĪDZ 1941.GADA VASARAI    4
2.  BAIGĀS NAKTS “PRIEKŠVAKARĀ”    6
3.  1941.GADA 14.JŪNIJS    7
4.  DAŽU IZSŪTĪTO ATMIŅAS PAR 14.JŪNIJA NAKTI    8
4.1.  OJĀRS MEDNIS    8
4.2.  DAINA ŠMULDERE-ĢĒRĶE    8
4.3.  VINETA STUDĀNE    9
5.  1941.GADA DEPORTĀCIJAS ATSPOGUĻOJUMS LATVIEŠU DAIĻRADĒ    10
6.  PERSONAS, KAS TIKA DEPORTĒTAS NO AIZVĪĶU, GRAMZDAS, PRIEKULES UN KALĒTU PAGASTIEM    13
6.1.  AIZVĪĶU PAGASTS    13
6.2.  GRAMZDAS PAGASTS    14
6.3.  KALĒTU PAGASTS    15
6.4.  PRIEKULES PAGASTS    16
  NOBEIGUMS    17
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    18
Extract

Mēs pašlaik dzīvojam neatkarīgā, demokrātiskā valstī, kur paši esam sev noteicēji. Pavisam citāda situācija Latvijas Valstī bija pirms 65 gadiem, kad mūsu liktens noteicēja bija Padomju Savienība un par Latviju, kā neatkarīgu, demokrātisku valsti varēja sapņot tikai klusākajā sirds nostūrī.
Mūsdienu Latvijas valsts un tās sabiedrība nebūtu iedomājama bez vēstures notikumiem, jo bez pagātnes nav nākotne. Latvija pastāvēšanas posmā ir piedzīvojusi gan daudz pozitīva, gan arī daudz negatīva. Viens no negatīvajiem notikumiem ir Otrais pasaules karš, kurā Latvija zaudēja savu valstisko neatkarību un daļu no saviem tautiešiem.
1941.gada jūnija notikumi bija vieni no traģiskākajiem notikumiem, kurus piedzīvoja mazā, bet tik ļoti spēcīgā latvju tauta. 1941.gada 14. jūnijā sākās masveida latvju nācijas deportācija un Sibīrijas taigām, kas prasīja daudzu cilvēku dzīvības, daudz sāpju, ko cilvēki izjuta, kad tika šķirtas viņu ģimenes, gan arī tad kad viņi tika šķirti no mīļotās Dzimtenes. Un kam tas viss?
Darba galvenais mērķis bija noskaidrot atbildi uz šo jautājumu, kādēļ mūsu tautai vajadzēja to piedzīvot un ko padomju vara centās panākt izsūtot latviešus no viņu dzimtenes. Es vēlējos uzzināt kā tas notika, ko cilvēki juta, jo tas bija laiks, kuru piedzīvoja arī mani vecvecāki.. Man ir svarīgi zināt savas tautas pagātni, jo sāpes, ko latviešiem nodarīja Padomju Savienība, manuprāt, bija nepelnītas un netaisnīgas. Nekas nenotiek tāpat vien, par to jūs pārliecināsieties izlasot manu darbu, kurā tiks sniegta atbilde uz šo jautājumu.
1940.gada 17.jūnijā PSRS karaspēks pārgāja Latvijas robežu. Padomju Savienība veica neizprovocētu militāru agresiju pret Latviju un okupēja to. Maskava pārkāpa daudzus pašas parakstītos līgumus, no kuriem galvenie bija Latvijas-Krievijas 1920.gada miera līgumu un Latvijas PSRS 1932.gada neuzbrukšanas līgums.18.jūnijā okupētajā Latvijā ieradās cilvēks, no kura gribas turpmāk bija atkarīgs viss. Tas bija Andrejs Višinskis. Viņš uzturējās Latvijā aptuveni mēnesi, līdz tika pabeigts nākamais posms, kurš sekoja pēc okupācijas, - Latvijas aneksijas sagatavošana. (10. 199. - 200. lpp.)
1940.gadā Latvija tika uzņemta Padomju Savienībā; nu Latvija bija ne tikai okupēta, bet arī anektēta. 5.augustā sāka apcietināt un deportēt ebreju politiskos darbiniekus, kuriem vēl tikko bija solīta atbrīvošana no “Ulmaņa šovinisma”. 7.augustā tika nacionalizētas visas izdevniecības, pilnīgi likvidējot brīvā vārda paliekas.
Izmaiņas skāra Latvijas iedzīvotāju privāto īpašumu. Tas, kas bija krāts daudzu paaudžu garumā, bija nolemts pilnīgai iznīcībai, izlaupīšanai un nonākšanai okupantu rokās. Jau 22.jūlijā jaunā Tautas Saeima nacionalizēja visu zemi un atsavināja bez atlīdzības zemi virs 30 hektāriem.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register