Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,90 (18%)
Discounted price*:
4,09
Purchase
Add to Wish List
ID number:467253
Author:
Evaluation:
Published: 09.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  MIHAILS FOKINS (1880-1942)    6
2.  JURIJS GRIGOROVIČS (1927)    13
  SECINĀJUMI    19
  IZMANTOTO AVOTU SARAKSTS    20
Extract

J.Grigoroviča mākslā īpašu vietu ieņem klasiskā mantojuma darbi. Viņam pieder viens no labākajām „Riekstkoža” versijām (1966.g.), kurā viņš radīja V.Vasilļjevam un E.Maksimovai. Viņš piedāvāja divas pēc tendencēm pretējas versijas „Apburtajai princesei” (1963. un 1973.g.). 1969.gadā J.Grigorovičs, cenšoties pietuvināties Čaikovska partitūras koncepcijai, iestudēja „Gulbju ezeru” ar traģisku finālu – pēc mēģinājuma viņu piespieda baletu pārtaisīt. Dramaturģiski noslīpētas, piesātinātas ar jaunām dejā ir viņa versijas „Raimondai” (1984.g.), „La bajadera” (Баядерки) (1991.g.). Viņš arī atjaunoja baletus „Dons Kihots”, „Žizele” un „Korsārs”. Viņa baleti joprojām viedo pamatu Lielā teātra repertuāram. [12.]

SECINĀJUMI
20.gadsimtā ir krievu baleta uzplaukums, kas vienlaikus veicina baleta attīstību visā pasaulē. Šajā laikā Krievijā, kā arī Eiropa un pat Amerikā darbojas daudzi krievu horeogrāfi, kuru darbība saistīta ar baleta reformām un leģendāru baletu rašanos.
Liela nozīme 20.gadsimtā bija S.Djagiļeva organizētajām „Krievu sezonām”, kurās tika atklāti un padarīti pasaulslaveni daudzi talantīgi un radoši baletmeistari kā M.Fokins, V.Ņižinskis, , L.Mjasins, B.Ņižinska, Dž.Balančīns u.c.
20.gadsimta pirmajā pusē M.Fokins faktiski bija pirmais M.Petipā darbības turpinātājs – baleta attīstītājs, kurš gan atšķirībā no sava priekšgājēja vēlējās mainīt pastāvošos striktos baleta noteikumus, tā vietā piedāvājot savu redzējumu – izmantot izteiksmīgu mūziku un deju, pieskaņot tērpus baleta sižetiskajai līnijai, nodrošināt baleta vēsturisko korektumu, sintezēt baleta akustisko un vizuālo darbību, kurai jābūt saprotamai pat bez libreta lasīšanas.
20.gadsimta otrajā pusē J.Grigorovičs, būdams spēcīga personība un lielisks dramaturgs, rada izrādes, kurās tiek apvienotas jeb simfonizētas visas mākslas, kuras sastopamas uz skatuves izrādes laikā – sākot no mūzikas līdz tērpu krāsām un, protams, ietverot deju visādos veidos.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,47 €
Work pack Nr. 1241056
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „20.gadsimta izcilākie krievu horeogrāfi: M.Fokins un J.Grigorovičs”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/467253

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register