Šajā darbā es salīdzinu B. F. Skinera, kurš pārstāv radikālo jeb operanto biheiviorismu, un A. Maslova, kurš ir humānistiskās psiholoģijas pārstāvis, personības teorijas. Pats Maslovs gan nevēlējās, lai viņu pieskaita kādam noteiktam virzienam: „Nav nepieciešams runāt par humānistisko psiholoģiju, īpašības vārds nav nepieciešams. Un nedomājiet, ka esmu antibiheiviorists. Es esmu anti-Skiners. Esmu pret visu, kas aizver durvis un apcērt iespējas.
A. Maslovs nedod konkrētu personības definīciju, bet vairāk runā par personību kā apziņas un bezapziņas vienotu veselumu, ko veido neatkārtojama individualitāte, kura izpaužas spēcīgā tendencē realizēt savas iespējas un pašaktualizēties.
B. F. Skineram personība ir indivīda un apkārtējās vides mijiedarbības rezultāts. Personību raksturo iedzimta spēja reaģēt uz vides notikumu iedarbību un iemācīties atbilstošas uzvedības repertuāru. Skineram personība nav nekas vairāk, kā uzvedības iemācīto S – R (stimuls – reakcija) paternu kopums. Ja individuālās reakcijas tiešām atšķiras, tad to pamatā ir atšķirīga iepriekšējā pieredze un ģenētiskā vēsture.…