Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
7,49
You save:
1,05 (14%)
Discounted price*:
6,44
Purchase
Add to Wish List
ID number:439035
Evaluation:
Published: 24.05.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Acu slimības    4
1.  Plakstiņu slimības    4
2.  Asaru aparāta slimības    10
3.  Konjunktīvas slimības    13
4.  Radzenes slimības    20
5.  Sklēras slimības    27
6.  Acs asinsvadu traktu slimības    29
7.  Lēcas slimības    33
8.  Stiklveida ķermeņa slimības    35
9.  Tīklenes slimības    36
10.  Redzes nerva slimības    39
11.  Intraokulārā šķidruma cirkulācijas traucējumi    40
12.  Orbītas slimības    42
13.  Acs kustību aparāta slimības    44
14.  Acs bojājumi    45
  Nobeigums    48
  Izmantotās literatūras saraksts    49
Extract

Acu slimības
Acu slimības ir ļoti dažādas. Tām ir dažāds attīstības ātrums un pakāpes. Tikai dažas no tām ir acs ābola un tā muskuļu, acs dobuma, asaru aparāta un plakstiņu slimības, kā arī refrakcijas anomālijas (tuvredzība, tālredzība, acs astigmatisms). Izšķir iedzimtas un iegūtas acs slimības. Iegūtās acs slimības var būt infekciozas un neinfekciozas, akūtas vai hroniskas. Acs slimības var skart vienu aci vai abas acis. Tās var būt patstāvīgas – glaukoma, katarakta, trahoma, konjunktīvs, keratīts, iridociklīts – vai to cēlonis ir vispārējas organisma slimības, iekšējās sekrēciju dziedzeru slimības, sirds un asinsvadu slimības, asins slimības, CNS slimības, fokolā infekcija. Daži acu ļaundabīgie audzēji var kļūt vispārējas organisma slimības cēlonis. No ārējiem faktoriem nozīme ir infekciju ierosinātājiem – mikroorganismiem, kas iekļūst acī no apkārtējās vides, kā arī acu traumām. Dažas acu slimības – tīklenes atslāņošanās, redzes nerva atrofija, glaukoma, smagas acu traumas, apdegumi u.c. – var būt akluma cēlonis. [2;371] Acs slimību izplatība un raksturs ir atkarīgi no sociāliem, ģeogrāfiskiem, klimata apstākļiem, redzes higiēnas, kā arī no ārstnieciskās palīdzības un profilakses. Acu slimības pētī oftalmoloģija. [3;13]

1. Plakstiņu slimības
Plakstiņu slimības ir šādas: plakstiņu ādas slimības, plakstiņu malas slimības, Meiboma un tauku dziedzeru slimības, plakstiņu muskuļu slimības, plakstiņu audzēji, iedzimtās plakstiņu anomālijas.

1.1. Plakstiņu ādas slimības
Plakstiņu ādā iespējamas visas ādas slimības: ekzēma, dermatīts, roze, sifillis, tuberkuloze, lepra u.c.
Plakstiņu tūska var rasties ne tikai acs un tās palīgmehānisma slimības, bet arī dažādu vispārēju slimību gadījumos. Plakstiņu tūska var būt iekaisuma un neiekaisuma.
Iekaisuma tūsku plakstiņā pavada ādas hiperēmija, sāpes, lokāli paaugstināta temperatūra.
Neiekaisuma tūska parasti ir abpusēja, izteiktāka no rīta. Plakstiņu āda – bāla. Neiekaisuma tūska var būt asinsrites sistēmas un nieru slimību agrīns simptoms, tāpēc šāds slimnieks rūpīgi jāizmeklē.
Kvinkes tūska parasti rodas bērniem un jauniešiem. Tā sākas pēkšņi, visbiežāk no rīta, bez redzama iemesla, parasti uz augšējā plakstiņa. Plakstiņa āda kļūst bāla, dzeltenīga. Ja tūska ir stipra, plakstiņus nevar atvērt. Tūska pastāv dažas stundas vai pat dienas, pēc tam izzūd tikpat pēkšņi kā radusies. Iespējami recidīvi. Slimību uzskata par ātri pārejošu recidivējošu angioneirisku tūsku, kas saistīta ar organisma konstitucionālām īpatnībām (plāna āda, virspusēji asinsvadi, veģetatīvas nervu sistēmas labilitāte, alerģija).
Alerģiskais dermatīts var rasties, lietojot acu pilienos vai ziedēs atropīnu, dionīnu, antibiotikas, dikaīnu, furacilīnu un citus medikamentus. To var izraisīt arī kosmētiskie līdzekļi, dažādas rūpniecībā un mājsaimniecībā lietojamās ķīmiskās vielas, apkārtējās vides kairinātāji u.c. Novēro plakstiņu tūsku, hiperēmiju, [1;94] niezi. Uz ādas veidojas sīki pūslīši, kas var izplatīties pa visu sejas ādu un plīstot izdala serozu šķidrumu.
Kontagiozais molusks ir dzeltenīgi balts mezgliņš, aptuveni 2 mm diametrā, ar ovālu malu un nelielu padziļinājumu centrā. Mezgliņi biežāk novietoti uz apakšējā plakstiņa pie acs mediālā kaktiņa tuvu skropstām. Dažreiz vairāki mezgliņi ir tieši uz plakstiņa malas. Tie var macerēties, tad sairušo audu masa nokļūst konjunktīvas maisā un izraisa konjunktivītu. Uzskata, ka kontagiozo molusku ierosina vīruss.
Plakstiņa abscess ir strutains plakstiņa iekaisums pēc inficētā ievainojuma, tas var rasties no blakus esošiem infekcijas perēkļiem vai arī metastāliski no septiskiem perēkļiem citos orgānos. Gaita akūta, zemādas audu infiltrācija aizvien pastiprinās. Plakstiņš pietūcis, hipermēts, palpējot stipri sāpīgs, audiem sairstot, veidojas fluktuācija, cauri ādai saskatāmas dzeltenīgas strutas. Ja abscess atveras patstāvīgi, iekaisuma pazīmes ātri izzūd.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Acu slimības”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/439035

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register