Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:742715
Author:
Evaluation:
Published: 16.06.2003.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 20 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Teoretiskā daļa    4
1.1.  Agresivitāte    4
1.2.  Agresivitātes jēdziens    4
1.3.  Agresivitātes veidi    4
1.4.  Agresivitate sportā    6
2.  Audzināšana sportiskās darbības veidos    8
3.  Pētnieciskā daļa    11
3.1.  Metodika un materiāli    11
3.2.  Rezultātu apstrāde    12
3.3.  Iegūto rezultātu analīze    13
4.  Secinājumi    18
5.  Izmantotā literatūra    19
Extract

Ievads

Agresivitāti ir pētījuši daudzi zinātnieki un praktiķi -psihologi, etnologi kā arī mediķi. Pastāv daudzas teorētiskas koncepcijas* (skat.pielik.skaidrojošajā vārdnīcā), kuras skaidro agresivitātes cēloņus.
Agresija - tā ir jebkuras formas uzvedība, kura tiek izdarīta ar nolūku apvainot vai radīt cita veida pāri darījumus jebkurai dzīvai būtnei, kura to nevēlas.
Lai gan savstarpējās attiecībās ar apkārtējiem cilvēkiem, mēs neesam agresīvi un nežēlīgi, ir grūti iedomāties kādu mūsdienu laikrakstu, radio vai televīzijas pārraidi, kur nebūtu kāds paziņojums par agresijas aktiem.
Mūsu ikdienas situācijā, kad sabiedrībā un apkārtnē viss tik strauji mainās, par ikdienišķu parādību ir kļuvusi spriedze, trauksme un depresija. Šāda veida “kokteili” ir grūti izturēt pat pieaugušam cilvēkam, kur nu vēl jaunietim, kas pasauli jau tāpat uztver daudz emocionālāk un saasinātāk. Pēdējos gados īpaši lielu uzmanību pievērš agresivitātei un tās novēršanai gan rietumu psihologi, gan krievu un latviešu psihologi Literatūra, kurā apskatīta agresivitāte ir ļoti plaša. To pēta dažādas zinātnes nozares -gan sociālās, gan dabas zinātnes. Dabas zinātnes ietvaros (ģenētikas, bioloģijas, neirofizioloģijas utt.). agresivitāte galvenokārt nosaka sugas iekšējās atlases mehānisma funkciju, kas sabiedrībā zaudē savu nozīmi, bet iezīmējas sporta pasākumu sasniegšanā, konkurences situācijās un citos ekstremālos apstākļos. Arī sociālajām zinātnēm ir svarīga nozīme agresijas izpētē, jo bez sabiedrības nav iespējams aplūkot agresivitātes izpausmes. Agresivitāti galvenokārt aplūko psiholoģijas zinātnes. Šīs zinātnes mēģina atrast atbildes uz jautājumiem - vai par agresivitāti var uzskatīt tikai apzinātu agresīvu uzvedību, vai darbība ar agresīvu nodomu, kura apstākļu sakritības dēļ nav realizēta , un objekts nav cietis no agresijas akta, arī uzskatāma par agresīvu. jebkura agresīva uzvedība ir vērsta uz vienu no trijiem mērķiem:
1. demonstrēt varu;
2. pievērst uzmanību;
3. atriebties.
Darbā mēs veicām pētījumu par agresivitātes izpausmju specifiku un veidiem un formām dejotāju vidū. Darbam izvēlējāmies sporta deju dejotājus, jo šajā sporta veidā agresivitāte izpaužas ļoti specifiski, reizēm pat netieši, jo tā mēdz būt apslēpta. Mēs pētījām dejotājus vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Šajā vecumā cilvēkā ir daudzas spiholoģiskās īpatnības tajā notiek visvairāk iekšējie procesi un konflikti, kuri bieži vien mēdz izpausties dažādās agresivitātes formās.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1136503
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register