Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,56 (14%)
Discounted price*:
3,43
Purchase
Add to Wish List
ID number:397688
Evaluation:
Published: 04.01.2017.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

6.Personiskais vērtējums
Katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli, tomēr daudzi viedokļi sakrīt, jo nereta parādība ir, kad cilvēki pārņem savu viedokli no citiem cilvēkiem. Piemēram, humānisti un 18.gs. gaismotāji uzskatīja, ka viduslaiki ir ‘’tumšie’’, ‘’drūmie’’ gadsimti, un šis viedoklis ir izplatījies, jo tam ir daudz atbilstošu argumentu un piekritēju. Taču es vēlētos apgāzt šo uzskatu.
Pirmkārt, viduslaikos attīstījās pilsētas, kas radās no nelielām amatnieku un tirgotāju apmetnēm. Pilsētas attīstījās pateicoties dažādām privilēģijām, tās kļuva patstāvīgas un neatkarīgas. Visi ieceļotāji un izceļotāji tika stingri pārbaudīti. Skaistākās un varenākās celtnes atradās pilsētas centrā ap rātslaukumu, kas bija tirgus laukums. Pilsētā noteikti bija rātsnams un baznīcas. Tirgotājus apvienoja ģildes, bet amatniekus- cunftes, šīs apvienības deva iespēju vienas nozares pārstāvjiem mainīties ar zināšanām
Otrkārt, attīstījās tirdzniecība, bagātākie un ietekmīgākie Rietumeiropas tirgotāji dibināja sakarus ar Austrumu zemēm. Reizēm pilsētās tika rīkoti arī starptautiski gadatirgi un tajos bija sastopamas dažādu zemju preces, tātad notika arī informācijas apmaiņa starp dažādām valstīm. Tirgotāji, lai pasargātu sevi no varmācības un sniegtu viens otram atbalstu izveidoja savienības, kas deva dažādas priekšrocības satiksmes, preču transporta izmantošanā.
Treškārt, viduslaikos attīstījās arhitektūra, tika celti akmens klosteri un baznīcas, kas balstījās uz Senās Romas tradīcijām un iemantoja nosaukumu ‘’romānika’’. Celtnes bija ļoti izturīgas un vairāki celtniecības paņēmieni tiek izmantoti pat mūsdienās.
Viduslaikos radās pirmie parlamenti, konstitūcijas, samazinājās vergu skaits, attīstījās lauksaimniecība un ekonomika. Viduslaiki ir pārāk ilgs laika posms, lai tos varētu viennozīmīgi novērtēt par ‘’tumšiem’’ vai ‘’gaišiem’’. Tas ir laika posms, no kura kļūdām pasaule ir attīstījusies, un mēs nekad nevaram zināt vai pēc pāris gadsimtiem cilvēki arī mūsu gadsimtu nedēvēs par ‘’tumšo laikmetu’’.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,96 €
Work pack Nr. 1358306
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register