Pētāmā teritorija atrodas Latvijas republikā Latgales augstienē, Dagdas pauguraines ZA daļā. Aptuveni ģeogrāfiskie koordināti ir 56o05’ Z. p., 27o 31’ A g. .Teritorijā atrodas 3 Krāslavas rajona pagasti: Dagdas (Centrālā un Ziemeļu ainavas daļā), Konstantinovas (R daļa) un Asūnes pagasts DA daļa. Teritorijā atrodas Dagdas pilsēta. Analizējamā ainavas rajona kopplatība ir 31,73 km2
Dabas rajonējums
Skatoties no dabas rajonējuma viedokļa teritorija atrodas Mežāru morēnu pauguru, Āru- mežu morēnu pauguru un Dienvidlatgales ezeraines dabas rajonos, bet pēc ainavas rajonēšanas- Skaistas-Rundēnu lēzenpaugurainē. Teritorijai raksturīgas mozaīkveida pauguru un paugurgrēdu ainavas.
Reljefs
Teritorija atrodas apmērām 170-185 m v.j.l. Raksturīgs paugurotais reljefs. Ainavā plaši izplatītas tādas reljefa formas, kā ķēmi, morēnu pauguri, dauguļi. Šie fakti liecina par reljefa glacigēno izcelsmi. Augstākais punkts ir Sila kalns (207,1 m vjl) pie Slobodas. Tepat netālu mežā paceļas Augstais kalns (205,3 m vjl). Zemākā vieta atrodas 160 m vjl.
Klimats
Teritorija atrodas mērenā klimata joslā. Latvijas mēroga skatījumā klimats ir ievērojami kontinentālāks, nekā pārējā Latvijas teritorijā. Janvāra vīdēja gaisa temperatūra -7oC, jūlija 17oC. Bezsala periods ir ievērojami īsāks nekā pārējā Latvijas teritorijā150-160 dienas. Vidējais nokrišņu daudzums svārstās 650-700 mm gadā.
Meži aizņem 50% no pētāmas teritorijas platības. Lielākais ir Bogdanu mežs, kas atrodas poligona DA daļā. Mežu izvietojums ir diezgan nevienmērīgs. Dominē egļu- siklapju meži. Sastopamās arī priežu un priežu- egļu meži.…