Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:646542
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.05.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 7 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
1.  Ainavas jēdziens un daudzie tā aspekti.   
2.  Ainava, tās nozīme un bioloģiskā daudzveidība.   
3.  Ainavu daudzveidības nozīme.   
4.  Zemes izmantošanas un ainavu daudzveidības degradācija un mijiedarbība.   
5.  Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos   
6.  Jūras piekrastes biotopu problēmas.   
  Secinājumi   
  Izmantotā literatūra un materiāli   
Extract

Biologi un ģeogrāfi ar ainavu saprot kaut ko pavisam citu nekā daiļdārznieki un gleznotāji. Dabas pētnieku izpratnē ainava ir viss, kas atrodas kādā teritorijā. Mēs varam vērot ainavu daudzveidību, piemēram, pastaigājoties. Ja jūs desmit minūtes dosities vienā virzienā, cik dažādus biotopus jūs šajā laikā šķērsosiet? Vienā gadījumā jūs visu laiku iesiet pa vidēja vecuma priežu mežu. Otrā gadījumā egļu jaunaudzi nomainīs vecu egļu audze, priežu mežs un izcirtums. Trešajā gadījumā šķērsosiet strautu, palieņu pļavu, trīs dažādu vecumu un tipu mežaudzes un vēl paspēsiet nokļūt līdz sausai pļavai. Pirmajā gadījumā ainavu daudzveidība ir vismazākā, otrajā – vislielākā.
Pēc 2004. gada datiem Latvijā 44,7% no visas teritorijas aizņēma mežu zemes. Šis fakts mežus padara par ļoti nozīmīgu un arī daudzveidīgu ainavas elementu, jo to raksturs, meža tipi un izplatība dažādās valsts daļās diezgan stipri atšķiras. Agrāk mežs tika uzskats par neizsmeļamu bagātību un tika izmantots nedomājot par sekām. Uzskats par to, ka mežs ir bagātība tiešām ir pareizs un neskatoties uz to, ka Latvijas apstākļos meži ir stabilas ekosistēmas, līdz kurām sukcesijas gaitā nonāk lielākā daļa platību (ja sukcesija netiek traucēta vai kavēta), meža resursi tik un tā nav bezgalīgi. Tagad ļoti lielas mežu platības tiek apsaimniekotas un izmantotas.
Savukārt pļavas Latvijā galvenokārt ir cilvēku veidotas ekosistēmas ar lielu bioloģisko daudzveidību. Tās ir ļoti dinamiskas ekosistēmas, to stabilitāte, platība un daudzveidība atkarīga no cilvēka darbības. Pļavas ir biotopi ar ļoti lielu sugu daudzveidību. Pļavās sastopama apmēram trešā daļa no Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītajām sugām, tāpēc tās ir ļoti nozīmīgas Latvijas floras un faunas saglabāšanā un aizsardzībā. Turklāt pļava ir unikāls dabas komplekss. Tā ir neatņemama Latvijas ainavu sastāvdaļa gan ar estētisku, gan kultūrvēsturisku nozīmi.
Latvijā pļavu platības pēdējos gadu desmitos samazinās. Galvenais cēlonis tam ir pārmaiņas zemes lietojuma veidu struktūrā. Neapsaimniekotas paliek gan pļavas, gan kultivētie zālāji. Tāpēc šobrīd notiek intensīva zālāju transformācija – aizaugšana, kā arī to pārvēršana aramzemē. Bet jaunu pļavu veidošanās ir ilglaicīgs process un prasa īpašus apsaimniekošanas pasākumus. Pamatā pļavu veģetācija pastāv pateicoties cilvēka saimnieciskajai darbībai. Grūti atjaunot pļavu dabisko struktūru, ja tās bijušas uzartas.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1194490
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register