Tūrisms ir viena no pasaules vadošajām nozarēm, kas arvien straujāk ienāk arī Latvijā, katru gadu rodas jauni izmitināšanas uzņēmumi, kas piedāvā plašas iespējas atpūtai gan pašmāju, gan ārzemju viesiem. Daži no šiem uzņemumiem veicina arī aktīvā tūrisma attīstību, piedāvājot saviem viesiem iznomāt inventāru (velosipēdus, laivas) un izstrādājot ceļojumu maršrutus.
Katram cilvēkam ir nepieciešama atpūta, bet tā var izpausties ļoti dažādi, kā gulēšana, mūzikas klausīšanās, pastaigāšanās vai dejošana. Tas, kāda atpūta cilvēkam būtu visefektīvākā, pēc autores domām, ir vistiešākajā veidā atkarīgs no tā, kāds darbs tiek veikts ikdienā. Mūsdienās lielākā daļa cilvēku pavada savu laiku strādājot garīgu darbu biroja telpās pie datora, tādejādi lielākā slodze ir smadzenēm. Lai šie cilēki gūtu pilnvērtīgu atpūtu un spētu īsā laikā atjaunot spēkus jaunam darbam, nepieciešama strauja vides un nodarbošanās maiņa. Autore uzskata, ka aktīvais tūrisms ir viena no iespējam šādas atpūtas realizācijā, tāpēc arī izvēlējās vairāk izpētīt aktīvo tūrismu.
Aktīvais tūrisms sevī ietver dažādus tā veidus, bet autore ir nolēmusi pievērsties vienam no tiem-ūdenstūrismam, jo uzskata, ka šis aktīvā ūrisma veids visvairāk piesaista cilvēkus. Latvijā ir tik krāšņa un neskarta daba, bet, lai to izjustu, nepietiek ar skatu caur automašīnas vai autobusa logu. Autore uzskata, ka vislielāko baudījumu no dabas var gūt tiešā saskarē- un kāpēc lai tā nebūtu braukšana ar laivu vai plostu pa upi?…