Secinājumi
1. Alberts Bels ir cēls cilvēks, kas ir darbojies visdažādākās dzīves jomās, sākot ar izglītību un beidzot ar virpošanu. Sevi kā talantīgu prozaiķi piesaka 60. gados un savos darbos viņš apraksta cilvēka iekšējo pasauli, pēta cilvēka un sabiedrības, cilvēka un dabas attiecības.
2. Kritiķu viedoklis par romānu ir pozitīvs, jo darbs ir vieglu uztverams un iegaumējams ,kā arī darbība risinās spraigi un nekad nekļūst garlaicīgi .
3. Romāns norisinās Latvijā 20.gs. 70. gados, kuri Latvijai ir mierīgi gadi un romānā nekas neliecina par īpašām politiskām vai ekonomiskām problēmām , tieši tāpēc tas ir tik viegli lasāms.
4 .Cilvēks ir brīva būtne, taču patiesībā viņš nekad īsti nav brīvs no sabiedrības. Tēma ir izvēlēta veiksmīgi ,jo tas ir aktuāli jebkurai sabiedrībai, jebkurā laika posmā.
5. Galvenā problēma romānā ir ”būrība”. ”Būrība” cilvēkos.
6. Varoņi darbā tika aprakstīti diezgan sīki gan izskats ,gan rakstura iezīmes ,gan viņu dzīve. Katrs tēls bija spilgta, individuāla personība.
7. A.Bels savā darbā izmanto viegli uztveramu un man kā lasītājam saprotamu valodu, lietojot gan mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus ,gan svešvārdus, vecvārdus, gan emocionālās izteiksmes līdzekļus.
Es noteikti ieteiktu izlasīt Alberta Bela romānu „Būris”, jo autors spēj savu klātbūtni ielikt romānā tik spēcīgi, ka liekas, ka viņš tieši to ir piedzīvojis arī savā reālajā dzīvē, patiesībā. Katrs teikums šajā darbā ir īpašs, ja nu gadās kāds vienkāršs, nepaplašināts teikums, tad tāpat tas ir tēlains un īpašs. Lasot romānu man bija sajūta it kā es pati būtu tur un visu no malas vērotu, iekļautos vērotāja lomā. Viss ir tik īsts un atbilstošs realitātei, ka pat grūti ir tam nenoticēt. Tā ir kā gara, aizraujoša filma, kas ievilina katru lasītāju. …