-
Alkoholisms
Manas domas par Alkoholismu.
Cilvēki ir izgudrojuši daudz un dažādu veidu, kā apreibt. Viens no veidiem ir grādīgo dzērienu lietošana. Alkohols ir spēcīga narkotika, kas rada atkarību, īpaši, ja tiek lietots daudz un bieži. Mūsdienās, redzot plašo alkoholisko dzērienu piedāvājumu un pielietojumu, tiek aizmirsta to patiesā ietekme uz organismu. Liekas, ka alkohols palīdz atbrīvoties no ikdienas problēmām, ļauj justies pacilātiem un jautriem, vairo drosmi un pašapziņu. Taču tās ir maldīgas izjūtas.
Ikviens cilvēks saprot, ka nav labi aizrauties ar šīs dziras lietošanu, taču to ievēro tikai retais. Iemesls, kāpēc lieto alkoholu, ir vēlme apreibināties. Vieglā reibumā- cilvēks ir eiforijā - pacilātā garastāvoklī. Cilvēks kļūst bezrūpīgs, pļāpīgs, zūd paškritika un paškontrole. Parasti palielinās ēstgriba un pieaug dzimumtieksme. Ja alkohola koncentrācija asinīs turpina pieaugt, tiek nomākti arī uzbudinājuma procesi galvas smadzenēs - cilvēks kļūst miegains, var būt apziņas traucējumi un pat bezsamaņa. Lielas alkohola devas rada gan galvas, gan muguras smadzeņu nomākumu. Šai stadijā izzūd refleksi, atslābst muskulatūra, var apstāties sirdsdarbība un elpošana, jo tiek nomākti dzīvībai svarīgi centri iegarenajās smadzenēs.
Vidējā alkohola reibumā, kad alkohola saturs asinīs ir 1,5 - 2,5 0/00 , novēro intensīvas garastāvokļa maiņas – cilvēks kļūst kašķīgs, neapmierināts, aizvainots. Tas bieži noved pie konfliktiem. Reibumā cilvēks parasti aizmieg un guļ dziļā miegā. Pēc pamošanās ir intoksikācijas pazīmes – sausums mutē, slāpes, galvassāpes, gausums. Vairākas dienas saglabājas samazinātas fiziskās un psihiskās darbaspējas, jo alkohols pēc tā lietošanas organismā saglabājas vēl vismaz 48 stundas.
Ņemot vērā, ka iedzerot cilvēks runā vairāk, daudzi izkaujas tieši šajā stadijā. Viens no galvenajiem iemesliem nedzert.
Būtiski ir saprast, ka lietojot alkoholu, ikviens var kļūt alkoholatkarīgs, tā nodarot kaitējumu ne tikai sev, bet arī savai ģimenei un sabiedrībai. Tāpēc ļoti svarīgi ir izvairīties no jebkādas alkohola lietošanas! Tāpat ļoti nozīmīgi ir jau no mazotnes bērnam izskaidrot alkohola kaitīgo ietekmi uz veselību.
Alkohols satur ļoti daudz kalorijas, tāpēc, pirms iedzert, der padomāt ne tikai par savu veselību, bet arī par figūru.
Daudzi domā, ka alus un citi grādīgie dzērieni mazos daudzumos ir veselīgi, taču mūsdienu medicīna neiesaka ārstēties, izmantojot šo paņēmienu, jo jebkurš alkoholiskais dzēriens indē organismu.
Tiek uzskatīts, ka dzeramais, it īpaši kas stiprāks, uzlabo apetīti, bet tas pārāk agresīvi iedarbosies uz tukšā kuņģa gļotādu, tāpēc pastiprināti izdalīsies kuņģa sula.
Tāpēc pirms dzeršanas der padomāt, vai tam būs kāds labums. Jāsecina ,ka nē. Tādēļ nelietosim alkoholu!
…
Dzeršana un alkoholisma problēma ir aktuāla visā pasaulē. Mūsdienās, redzot plašo alkoholisma piedāvājumu un pielietojumu, tiek aizmirsta to patiesā ietekme uz organismu. Pastāv uzskats, ka alkohols palīdz atbrīvoties no ikdienas problēmām, ļauj justies pacilātiem un jautriem, vairo drosmi un pašapziņu. Taču, tās ir maldīgas izjūtas. Alkohols ir spēcīga narkotika viela, kas tiek lietota daudz un bieži. Visskumjākais ir tas, ka tā dara arī jaunieši. Vārds alkoholisms nozīmē atkarību no alkohola. Tāpat kā jebkura cita atkarība, alkoholisms ir slimība, kuru var apturēt, taču pilnībā to izārstēt nav iespējams.
- Alkohola ietekme uz psihi un veselību
- Alkoholisms
- Alkohols
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Alkohols
Research Papers for secondary school7
-
Alkohola ietekme uz psihi un veselību
Research Papers for secondary school3
-
Alkoholisms
Research Papers for secondary school15
-
Alkoholisms
Research Papers for secondary school9
Evaluated! -
Alkoholisms
Research Papers for secondary school4
Evaluated!