Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:901384
 
Author:
Evaluation:
Published: 25.03.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Iekšpolitika    4
  Ārpolitika    8
  Sabiedrība    10
  Saimniecība    12
  Nobeigums    13
  Izmantotā literatūra    14
Extract

Ievads

Šis ir mans patstāvīgais darbs vēsturē par Anglijas valsts attīstību Jaunajos laikos.
Jaunajos laikos pasaulē bija ļoti daudz valstis, kas bija izveidojušās jau agrāk vai arī izveidojās tieši tad. Un pastāvēja arī vēlāk. Šīs valstis bija ļoti dažādas, katra ar saviem likumiem, prasībām, uzskatiem un vēl daudzām citām lietām. Katra šī valsts izcēlās ar kaut ko savu, kas tai katrai pievērsa lielu uzmanību.
Es šo darbu izvēlējos veidot, jo agrāk biju daudz ko interesantu dzirdējusi, redzējusi un lasījusi par šo valsti. Tā man pievērsa lielu uzmanību ar savu attīstību un lielajām pārmaiņām, kas notikušas ilgajā laika periodā.
Šajā darbā četrās nodaļās aprakstīts par Anglijas tā laika iekšpolitiku, ārpolitiku, sabiedrību un saimniecību, tādējādi atspoguļojot valsts attīstību piecos gadsimtos – Jaunajos laikos.

Iekšpolitika

15. gadsimta beigās Anglija ar Tjūdoru dinastijas nākšanu tronī tika apturēti ieilgušie iekšējie kari. Sākās karaļa varas nostiprināšanās laiks.
Pirmais Tjūdoru dinastijas valdnieks bija Henrijs VII. Viņš izveidoja augstāko karaļa tiesu – „Zvaigžņu palātu”. Tā rūpīgi raudzījās, lai aristokrāti neveidotu personīgās karadraudzes un bargi sodīja katru, kuru turēja aizdomās par sazvērestību pret karali. Savukārt jaunās muižniecības un pilsētnieku vidū karalis ieguva atbalstu ar savu gudro saimniecisko politiku.
Nākamais svarīgais solis absolūtisma virzienā bija viņa dēla – Henrija VIII īstenotā reforma. Kad pāvests asi aizskāra Henrija personiskās intereses, aizliegdams viņam šķirt laulību ar Spānijas princesi, karalis nostājās pret pāvestu. 1534. gadā parlaments pasludināja Anglijas baznīcas neatkarību no Romas. Karalis kļuva par valsts baznīcas galvu. Klosteru īpašumi tika nodoti karaļa rīcībā. Visiem pavalstniekiem bija obligāti jāievēro jaunizveidotās anglikāņu baznīcas kārtība. Par nepakļaušanos draudēja pat nāve.
Henrijs VIII papildināja valsts kasi ne tikai ar katoļu baznīcas bagātībām. Karalis aizstāvēja valsts tirdzniecības un rūpniecības intereses. Anglija kļuva arvien neatkarīgāka no ārzemju tirgotāju labvēlības. Henrija VIII īstenotā nodokļu un muitas politika stiprināja valsti.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register