Secinājumi
Rakstot darbu nonākts pie sekojošiem slēdzieniem:
1. Cilvēktiesības ir tiesību kopums, gan valsts līmenī, gan starptautiski, kuru mērķis ir sekmēt cilvēku tiesības.
2. Cilvēktiesības iekļauj sevī vairākas starptautiskus līgumus, kuru mērķis ir sodīt tādus cilvēktiesību pārkāpumus kā kara noziegumi, noziegumi pret cilvēci un genocīdu.
3. Viena no ANO galvenajām misijām ir cilvēktiesību aizsardzība. ANO ir viena no organizācijām, kas visaptveroši nodarbojas ar cilvēktiesību jautājumiem un izaicinājumiem, ar ko mūsdienās nākas saskarties cilvēcei.
4. Saskaņā ar ANO statūtu 55.pantu, ANO veicina cilvēktiesību un pamatbrīvību vispārēju cienīšanu un ievērošanu bez rases, dzimuma, valodas un ticības atšķirībām.
5. Saskaņā ar ANO statūtiem ģenerālajai asamblejai ir pilnvaras apspriest jebkurus jautājumus, organizēt pētījumus un sniegt ieteikumus organizāciju dalībvalstīm un Drošības padomei, lai veicinātu sadarbību starp valstīm un sekmētu cilvēku tiesību un pamatbrīvību īstenošanu visiem cilvēkiem.
6. Drošības padome izdod rekomendācijas vai pieņem valstīm obligātus lēmumus situācijās, kad tiek apdraudēta starptautiskā drošība.
7. Ekonomikas un sociālā padome ir galvenā ANO struktūrvienība, kas atbild par cilvēku tiesību jomu.
8. ANO Ekonomikas un sociālā padome, pamatojoties uz Statūtu 68.pantu, izveidoja ANO Cilvēktiesību komisiju.
9. Izveidotā ANO Cilvēktiesību komisija savos pirmajos divdesmit pastāvēšanas gados nodarbojās ar līgumu izstrādāšanu jeb cilvēktiesību standartu noteikšanu, iedvesmu smeļoties Vispārējā cilvēktiesību deklarācijā.
10. ANO reformu ietvaros tika izveidota ANO Cilvēktiesību padome, kas aizstāja ANO Cilvēktiesību komisiju. 2006. gada 15. martā ar ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju 60/251 tika izveidota ANO Cilvēktiesību padome, kas ir tieši pakļauta Ģenerālai asamblejai.
11. Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir viens no starptautiskiem indivīda tiesību aizsardzības instrumentiem.
…