Cilvēkiem diezgan bieži patīk izliet savu žulti kur vien tie redz internetā kādu ievades formu. Šīs aizraušanās dēļ tie daudz cieš un neskaitāmas reizes tiek izbanoti no Latvijas lielākajiem ziņu tabloīdiem.
Tāpat bieži vien ir gadījumi, kad vēlaties sniegt kādu informāciju, bet vēlaties palikt anonīms - piemēram, paziņot VID par aplokšņu algām, vai BSA par nelegālu programmatūru kādā uzņēmumā.
Tātad ko šādā situācijā mums darīt? Katru reizi, kad jūs atverat kādu www lapu, turienes web serveris par jums ievāc diezgan daudz informāciju: IP adresi, referreri - lapu, no kuras esat atnācis, pārlūka versiju. Ja lapas īpašnieks izmanto kādas statistikas sistēmas pakalpojumus - piemēram Google Analytics, tad par jums tiek ievākta informācija, kas gandrīz vai līdzinās slepeno dienestu aktivitātēm - operētājsistēmas versija, pārlūka versija, cik bieži esat lapā, kuras lapas, cik un cik ilgi aplūkojat, kāds ir jūsu pieslēguma nodrošinātājs, kurā pilsētā vai ciemā dzīvojat utt. Detalizācija ir vienkārši fantastiska.
Jājauc pēdas. Šādam nolūkam ir nepieciešams Privoxy proksī serverītis, kuru mēs instalēsim lokāli uz sava Windows. Tora klients un Mozilla Firefox pārlūkprogramma. Firefoksim mēs papildus pieinstalēsim Switch Proxy paplašinājumu, lai ētri varētu pārslēgties no parastā režīma un anonīmo.
Tātad tālāk sīkāk un pēc kartas pastāstīšu ko dara katra no augstākminētajām programmām
Tors
Tors - tā ir vesela saime ar anonīmo proxy serveriem. Iesākumā šo projektu izveidoja ASV armijas un pretizlūkošanas institūciju uzdevumā. Ja programma, piemēram pārlūks, būs nokonfigurēta izmantot Toru, tad visi izejošie pieprasījumi tā tiks sūtīti uz Toru un sadalīti starp vairākiem serveriem, kā rezultātā iespēja noskaidrot reālo adresi samazinās līdz minimumam, jo pieprasījums pie gala servera nāk no vairākām adresēm.
…