Elektroapgāde ir pasākumu kopums, lai sabiedriskā un privātā sektora patērētājus nodrošinātu ar elektroenerģiju. Tā ietver dažādu veidu iekšējās un ārējās elektroapgādes risinājumus, kas nodrošina funkcionālu un efektīvu objekta darbību – apgaismojuma tīklus, iekštelpu un ēku apgaismojumu, spēka tīklus, elektrosadales, zemsprieguma un augstsprieguma kabeļu tīklus, transformatoru punktus, sadales un uzskaites mezglus.
Viens no elektroapgādes sistēmas pamatelementiem ir transformators. Patērētājiem vistuvāk atrodas sadales transformatori, kas elektroenerģiju pārveido no 20 kV vai 10 kV sprieguma, kas parasti sastopams lauku apvidū, uz 0,4 kV (0,23 kV) spriegumu, kas ir atbilstošs lielākai daļai sadzīves un lielai daļai rūpniecisko elektropatērētāju.
Lai reāli uzbūvētu elektroietaisi, gan projektu izstrādē, gan iekārtu montāžā jāvadās no standartu un instrukciju precīzām tehniskām prasībām. Standartu lietošana ir brīvprātīga, tomēr, ja uz kādu konkrētu standartu tiek izdarīta tieša atsauce MK noteikumos vai uzņēmumā standarts apstiprināts ar rīkojumu, šī standarta lietošana kļūst par obligātu nosacījumu.
Kursa darba tēma ir “ Apdzīvotas vietas elektroapgāde ”, kas tika izvēlēta, lai teorētiski aprēķinātu Talsu novada, Laidzes pagasta, Paugurciemā sešu esošo privātmāju nepieciešamo elektroenerģijas piegādi un noskaidrotu, kas nepieciešams, lai šo elektroenerģijas daudzumu būtu iespējams piegādāt.