SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Kursa darba mērķis bija analizēt apgrozāmo līdzekļu uzskaiti uzņēmumā “.........”, tā izstrādes laikā autore veic šādus secinājumus:
1. Uzņēmuma „..............” apgrozāmie līdzekļi ir mazvērtīgais inventārs, avansa maksājumi par precēm, norēķini ar pircējiem un pasūtītājiem, kase un norēķinu konts.
2. Uzņēmumā „..............” apgrozāmo līdzekļu uzskaite tiek veikta atbilstoši normatīvo aktu prasībām.
3. Apgrozāmo līdzekļu uzskaite SIA „...........” uzskaite tiek vesta datorizēti – tiek izmantota licencēta datorprogramma „Kentaurs Pro GL”, kas pilnībā atbilst uzņēmuma vajadzībām.
4. Uzņēmumā nav izveidota grāmatvedības politika.
5. Tā kā nav izveidota grāmatvedības politika, nav arī nekur dokumentāli noteikts, no kādas summas sākas pamatlīdzeklis un kas ir mazvērtīgais inventārs.
6. Mazvērtīgā inventāra norakstīšanai uzņēmums izmanto kontu 7721 „Kantora izdevumi”.
7. Ne vienmēr uzsākot sadarbību ar jaunu klientu, uzreiz tiek noslēgts līgums, kurā būtu atrunātas abu pušu tiesības un pienākumi, darbības nosacījumi, soda sankcijas, ja līguma nosacījumi netiek pildīts.
8. Darba procesā rodas debitori, kuri nemaksā par saņemto preci regulāri, kā rezultātā kopējais debitoru parāds palielinās.
9. Sākot ar otro uzņēmuma darbības mēnesi, kā pamatienākums kontā 2621 „A/S Swedbank norēķinu konts” ir ienākumi no grāmatvedības pakalpojumu sniegšanas.
10. Lielākais ienākumu daudzums uzņēmuma pirmajā pārskata gadā ir bijis III ceturksnī.
Balstoties uz secinājumiem, autore sniedz šādus priekšlikumus:
1. Nepieciešams sakārtot grāmatvedības dokumentāciju – izveidot grāmatvedības politiku pēc iespējas ātrāk. Autore ir izveidojusi grāmatvedības politikas paraugu, kuru uzņēmums var koriģēt un pielāgot savām vajadzībām.
…