Autors zinātniski pētnieciskajam darbam izvēlējās tēmu „Atkritumu šķirošana Gailīšu pagastā”. Tēma šķiet interesanta, jo Gailīšu pagasts ir autora dzimtā vieta. Autoru ieinteresēja fakts, ka iedzīvotāji nepievērš lielu uzmanību atkritumu šķirošanai, un vēlējās noskaidrot kādēļ tā. Darba rakstīšanas gaitā tika iepazīta Gailīšu pagasta iedzīvotāju atkritumu šķiroša ieradumi.
Zinātniskā darba mērķis – izzināt Gailīšu pagastā iedzīvotāju atkritumu šķirošanas ieradumus
Zinātniskā darba uzdevumi:
Iepazīt atkritumu šķirošanas likumu.
Iegūt un apkopot informāciju par Gailīšu pagasta iedzīvotāju atkritumu šķirošanas ieradumiem.
Izveidot diagrammas no iegūtajiem datiem .
Veikt aptauju iedzīvotāju vidū par atkritumu šķirošanas ieradumiem.
Izdarīt secinājumus.
Darba hipotēze – Vai Gailīšu pagasta iedzīvotāji šķiro atkritumus.
Darba teorētiskajā daļā veikta 5 literatūras avotu atlase, sistematizēti un analizēti tajos iegūtie fakti par Gailīšu pagasta iedzīvotāju atkritumu šķirošanas ieradumiem.
Darba teorētiskajā daļā veikta 6 literatūras avotu atlase, sistematizēti un analizēti tajos iegūtie fakti par Gailīšu pagasta iedzīvotāju atkritumu šķirošanas ieradumiem.I Teorētiskā daļa
1.Atkritumu iedalījums
Atkritumu iedalījuma pamatā tiek ņemtas vērā to īpašības, sastāvs un izcelsme. Var uzskatīt, ka dažādie atkritumu veidi ir atsevišķi kopējās atkritumu plūsmas veidošanās elementi.
Pēc atkritumu īpašībām tos var iedalīt sadzīves, bīstamajos un inertajos atkritumos. Šāds iedalījums ir nepieciešams, lai reglamentētu atkritumu savākšanas, apglabāšanas vai pārstrādes prasības.
Sadzīves atkritumi
galvenokārt ir mājsaimniecības atkritumi, proti - virtuves atkritumi, papīrs, kartons, plastmasa, audumi, metāls, pelni, lielgabarīta atkritumi (piemēram, mēbeles, matrači, liela izmēra elektriskie piederumi u. c.), kā arī apkalpojošo iestāžu- veikalu, skolu, bērnudārzu, sabiedriskās ēdināšanas, kā arī ražojošo uzņēmumu radītie atkritumi, kas pēc satura ir līdzīgi iepriekšminētajiem atkritumu veidiem. …