Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:761129
Author:
Evaluation:
Published: 30.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Ikviens cilvēks šajā pasaulē uztver un pārstrādā ļoti daudz dažādas informācijas un, bez šaubām, savā sociālajā eksistencē cilvēks nepārtraukti sastopas ar nepieciešamību – izskaidrot dažādus notikumus, dažādas situācijas. Cenšoties izprast šo pasauli, indivīds izmanto dažādus jau iepriekš aprakstītus un varbūt pat zināmus mehānismus, kas padara cilvēka – indivīda pasauli saprotamāku un, līdz ar to, arī saprotamāku. Esot kontaktā ar citiem indivīdiem, cilvēks nepārtraukti analizē to, kas tiek novērots un cenšas izdarīt arī secinājumus par novērojamās uzvedības iemesliem (un tas dod viņam iespēju orientēties, prognozēt un arī kontrolēt dažādās situācijas).
Atribūcijas jēdziens:
Tulkojot no latīņu valodas – „attributio” – „pierakstīšana”. Kontrolējot pasaules attēlu, cilvēks lielākoties veido kauzālos (iemesla) skaidrojumus un šo procesu sauc par atribūciju (attribution). Kauzālās atribūcijas (causal sttribution) procesā – indivīds specifiski secina par konkrētās novērojamās savas un arī citu cilvēku uzvedības noteiktiem cēloņiem. Tādā veidā cilvēki rada (veido loģiskus spriedumus par tiem jautājumiem, kas sākas ar „kāpēc” (un cik gan daudz šādu „kāpēc” ir mūsu ikdienā, mūsu sabiedrībā!).
Mūsdienās atribūciju definē kā „secinājumu izdarīšanu par cilvēka uzvedības cēloņiem un viņa sociālajām attieksmēm, iekšējo vai ārējo rīcības cēloņu piedēvēšanu viņu uzvedībai”. Tomēr ļoti svarīgi ir pieminēt un saprast to, ka atribūcijas teorijas cenšas izprast kā indivīds interpretē ne tikai citu cilvēku uzvedību, bet arī savu uzvedību.
Atribūcijas teoriju un to terminoloģijas rašanās laiks – 20. gadsimta 50. – 60. gadi.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register