Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:954307
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.06.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 16 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Iztirzājums    4
  Itālija    4
  Baltkrievija    7
  Ukraina, Kazahstāna, Uzbekistāna    8
  Turkmenistāna, Latvija    9
  Eiropas Savienības demokratizācija. Itālijas un Krievijas attīstība Kāpēc šo valstu līderi ir tik lojāli viens pret otru?    10
  Secinājums    11
  Resursu internetā – saraksts    13
Extract


Demokrātijas konsolidācijas process mūsdienu pasaulē ir diezgan izplātīts. Gandrīz visu pasaules valstu līderi šodien cenšas panākt to, lai viņu valstī attīstītos tieši demokrātiskais režīms, nevis kaut kāds cits. Autoritārisms un totalitārisms vairs negūst nekādu atbalstu no visattīstītāko valstu līderu puses. Amerikas Savienotām valstīm demokrātijas konsolidācijas nepieciešamība kļūst par attaisnojumu katram nākošam viņu karam. Savukārt, tas, ko mēs pašlaik redzam Eiropā, vispār, var būt nosaukts par demokrātijas popularizācijas un demokratizācijas ieviešanas procesu katrā valstī. Eiropas Savienības primārais prasījums katrai valstij, kura vēlas iestāties šajā organizācijā – ir demokrātiskā režīma ieviešana un demokrātijas konsolidācijas kā tādas šajā valstī. Demokrātija kā tāda ir viens no visbiežāk lietojamiem jēdzieniem mūsdienu pasaulē. Rodas pat tāda sajūta, ka galvenais, ko valstij ir pirmkārt jāsasniedz ir demokrātijas parādīšanos. Vairākums pasaules valstu līderu runā tikai par to, ka galvenais valdības uzdevums ir demokrātijas ieviešana valstī.
Tomēr, cik patīkami un cik skaisti tas neizklausītos, ne visās valstīs demokrātijas konsolidācijas process noriet tik efektīvi un bez problēmām. Es pat teiktu, ka ne katrā valstī, kur politiskie spēki par savu galveno politisko mērķi izvēlējās demokrātijas attīstības veicināšanu valstī, demokrātijas konsolidācija, vispār, ir iespējama.
Manuprāt, mūsdienās tādās valstīs kā, piemēram, Itālija, Krievija vai Latvija demokrātijas konsolidācijas process nevar būt tik efektīvs un tik sekmīgs vēl vismaz kādus 10-15 gadus. Man gribētos pievērst uzmanību katrai no šīm valstīm un pierādīt, ka tas tā patiešam ir.
Itālija
Itālijas gadījums, manuprāt, ir viens no visinteresantākajiem šinī ziņā. Es uzskatu, ka demokrātijas lūzums sākās 1994. gadā de jure, bet sākot no 1975. gada Itālijā demokrātijas drauds tikko sācis attīstīties de facto.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1132706
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register