Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,54 (12%)
Discounted price*:
3,95
Purchase
Add to Wish List
ID number:759115
Author:
Evaluation:
Published: 21.11.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2000.g. - 2013.g.
Extract

Banku sektors 2013.gadā
Banku sektors, kas palicis bez Parex bankas sliktajiem aktīviem un bankrotējušās Latvijas Krājbankas, 2013.gadu sācis ar peļņu – janvārī tā sasniegusi 21,9 miljonus latu.
Attiecīgi pērn janvarī bankas strādājušas ar 22,9 miljonu latu peļņu, bet, ieskaitot Krājbanku un Revertu (iepriekš Parex banka) sektoram bija 1,7 miljonu latu zaudējumi, liecina Finanšu un kapitala tirgus komisijas (FKTK) dati. Saskaņā ar tiem, ar peļņu šogad darbojās 17 Latvijas bankas un četras ārvalstu banku filiāles (tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 97%).
Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, mēreni - par 5%, pieauga nozīmīgākie banku ienākumu posteņi, t.i. gan tīrie procentu ienākumi, gan tīrie komisijas naudas ienākumi, savukārt finanšu instrumentu tirdzniecības darījumi sektoram kopumā pārskata mēnesī nesuši zaudējumus. Janvārī turpināja samazināties viens no nozīmīgākajiem banku sektora izdevumu posteņiem – izdevumi uzkrājumiem nedrošiem parādiem, informēja FKTK.
Banku piesaistīto noguldījumu atlikums mēneša laikā pieaudzis par 2,1% jeb 264,5 miljoniem latu, bet gada griezumā noguldījumu kāpums bijis 14,9%. Tajā skaitā rezidentu noguldījumu atlikums janvārī pieaudzis par 2,6% jeb 168,9 miljoniem latu (galvenokārt palielinājās privāto uzņēmumu un valdības noguldījumi, bet mājsaimniecību noguldījumi samazinājās), savukārt nerezidentu noguldījumu atlikums pieauga par 1,6% jeb 95,6 miljoniem latu.
Janvārī banku sektora kopējais kredītportfelis saruka par 0,5% jeb 56 miljoniem latu, ko galvenokārt ietekmēja rezidentu mājsaimniecībām izsniegto kredītu sarukums par 0,8% un nerezidentiem izsniegto kredītu sarukums par 2,1%. Turpretī rezidentu korporatīvajiem klientiem izsniegto kredītu atlikums mēneša laikā pieauga par 0,1%.
Banku sektorā janvārī no jauna izsniegti kredīti 164,6 miljonu latu apmērā, tostarp 29,5 miljoni latu – Latvijas uzņēmumu attīstībai, 51,7 miljoni latu – Latvijas finanšu institūcijām, 17,2 miljoni latu – rezidentu mājsaimniecībām, savukārt 66,2 miljoni latu – nerezidentiem.

SECINĀJUMI
Latvijā pēdējās desmitgades laikā ar pašmāju bankām ir notikušas vairākas pārmaiņas. Gan vairāki bankrotēšanas gadījumi, gan vairāku jaunu banku izveide, kas pārsvarā ir ārzemju. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,40 €
Work pack Nr. 1357440
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Banku sektors Latvijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/759115

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register