Ģimenei kā sabiedrības pamatšūniņai jānodrošina bērnu izaugsmei un labklājībai nepieciešamā aizsardzība un atbalsts. Bērnam, lai viņš varētu pilnīgi un harmoniski attīstīties kā personība, jāaug ģimenes vidē, laimes, mīlestības un izpratnes atmosfērā. Bērnam jābūt pilnīgi sagatavotam patstāvīgai dzīvei ģimenē un sabiedrībā, audzinātam pašcieņas un brīvības ideālu garā. Visas pūles maksimāli ir jāveltī tam, lai līdz 18 gadu vecumam cilvēks būtu sagatavots dzīvei un produktīvam darbam tādā mērā, lai viņam pēc 18 gadu vecuma būtu iespējami mazāk problēmu un viņš pats tās spētu sekmīgi risināt. Tad nebūs jātērē valsts budžeta līdzekļi un jāfinansē speciālas programmas sabiedrībā neadaptētu cilvēku uzturēšanai no sociālās palīdzības fondiem.
NOBEIGUMS
Bērns piedzimst kā balta lapa. Ko mēs- vecāki, sabiedrība, valsts ierakstīsim šajā lapā, ar to bērnam būs jānodzīvo visu dzīvi.
Pildot šo darbu autore iepazinās ar bāriņtiesas specifisko darba lauku un grūtībām. Noskaidroja cik svarīgi ir bāriņtiesas darbības iespējas bērnam grūtajā brīdī. Bāriņtiesai ir atvēlēts ļoti atbildīgs un visaptverošs pienākums bērnu drošības un labklājības nodrošināšanai.
Lai panāktu labākus rezultātus bērnu aizsardzībā un nodrošinātu labklājību, ir vienlaicīgi jāsadarbojas gan ģimenei, gan sabiedrībai, gan valsts instancēm. Bērnu intereses jāaizsargā kopīgos pasākumos un darbībās .
…