Temats „Bāriņtiesas kompetence un darbības principi” autorei šķiet aktuāls, jo ikdienā nākas saskarties ar bāriņtiesu darbību. Autores darbavieta ir Alojas novada Sociālais dienests un sociālā darba speciālisti savā darbībā, ja tā saistīta ar nepilngadīgiem bērniem vai personām, kurām atņemta rīcībspēja, sadarbojas ar konkrētās pilsētas vai novada bāriņtiesu. Pēc autores domām šis temats ir aktuāls arī plašākai sabiedrībai, jo bieži vien nākas saskarties ar situāciju, kad cilvēki nesaprot to, kādas ir bāriņtiesas funkcijas, kas ir bāriņtiesa un kādi ir bāriņtiesu galvenie darbības virzieni.
Lielākoties sabiedrības uzskati ir maldinoši un pārāk vispārināti. Liela daļa cilvēku domā, ka bāriņtiesu darbība ir vērsta uz bērnu „atņemšanu” vecākiem, kuri par savām atvasēm pietiekami nerūpējas, un šo bērnu ievietošanu bērnunamos. Sabiedrība nav informēta, ka pastāv vairāki veidi kā nodrošināt bērniem ārpusģimenes aprūpi. Cilvēkiem nav informācijas par to, ka bāriņtiesa, piemēram, veic arī notariālās darbības (apliecina darījumus, dokumentu norakstus, paraksta īstumu).
Studiju darba pētījumu objekts ir normatīvo aktu piemērošanas problēmu, nodrošinot ārpusģimenes aprūpi, identificēšana.
Autores studiju darba izstrādāšanas mērķis ir bāriņtiesu funkciju pētīšana nodrošinot ārpusģimenes aprūpi.
Lai izpētītu bāriņtiesu funkciju nodrošinot ārpusģimenes aprūpi, studiju darba izstrādāšanas laikā tiks analizēti normatīvie akti, kas regulē bāriņtiesu darbību. Studiju darbā izvirzītā mērķa sasniegšanai tiks izmantota arī praksē gūtā pieredze un prakses materiāli.…