Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,24 (12%)
Discounted price*:
1,75
Purchase
Add to Wish List
ID number:552227
Author:
Evaluation:
Published: 23.11.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Bērna attīstība ir process, kura pamatā ir organismā notiekošās bioloģiskās norises. Bērna augšana un attīstība noris nevienmērīgi. Bērna attīstību līdz skolas vecumam var iedalīt vairākos periodos. Katram periodam ir savi fiziskās un garīgās attīstības rādītāji.
Jaundzimušā periods ilgst no dzimšanas līdz 10. dienai ( citos literatūras avotos rakstīts, ka līdz 1 mēneša vecumam). Šajā laikā bērna organisms piemērojas eksistēšanas apstākļiem ārpus mātes organism.
Zīdaiņa periods ilgst no 10. dienas (pirmā mēneša) līdz 1 gadu vecumam. Šajā laikā ļoti intensīvi palielinās bērna garums un masa. Gada pēdējā ceturksnī bērns sāk staigāt un runāt. Gada beigās jau sāk augt zobi.
Mazbērna periods ilgst no 1 līdz 3 gadu vecumam. Šajā periodā bērna organisms intensīvi aug un attīstās. Garums otrajā gadā palielinās par 10 cm, trešajā gadā — par 8 cm, vēlāk apmēram par 5 cm gadā. Ķermeņa masa katru gadu palielinās par 2—2,5 kg. Parasti 2,5 gadu vecumā bērnam ir visi piena zobi. Strauji aug kauli, attīstās iekšējie orgāni un kustību aparāts. Bērns šajā vecumā stabili iet, skrien, dejo. Nosacījuma refleksi veidojas ātri, bet ir nenoturīgi (līdz pat 5 gadu vecumam). Runas attīstībā dominē uztverošā puse — bērns labi saprot teikto, bet pats vēl runā maz un primitīvi. Intensīvi palielinās bērna vārdu krājums, piemēram gadu vecs bērns izrunā apm. 10 vienkāršus vārdus, bet trīs gadus veca bērna vārdu krājumā ir 250—300 vārdu.
Pirmsskolas periods ilgst no četru līdz sešu gadu vecumam. Šajā periodā turpinās visu bērna orgānu attīstība. Perioda beigās bērnam sāk augt pastāvīgie zobi. Kustību koordinācija pilnveidojusies, bērns jau spēj apgūt, piemēram slēpošanu un slidošanu. Plaukstas muskuļu attīstība un koordinācija ļauj pareizi turēt zīmuli, sasiet mezglu un veikt citas precīzas darbības. Turpinās bērna nervu sistēmas attīstība. 5—6 gadu vecumā bērns pareizi izrunā visas skaņas. Pilnveidojas viņa runa un paplašinās priekšstatu loks. Bērnam rodas liela interese par apkārtējām parādībām un līdz ar to daudz jautājumu. Veidojas skaistuma izjūta. Pieaug interese par citiem bērniem, tieksme biedroties. Perioda beigās bērna attīstība sasniedz tādu līmeni, ka viņš var iet skolā.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Bērna attīstība līdz skolas vecumam”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/552227

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register