Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:983334
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.12.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Vecāku un bērnu tiesības līdz bērnu pilngadībai    5
1.1.  Vecāku tiesības attiecībās ar bērnu    5
1.2.  Bērnu tiesības attiecībās ar vecākiem    10
2.  Vecāku un bērnu pienākumi līdz bērnu pilngadībai    14
2.1.  Vecāku pienākumi pret bērnu    14
2.2.  Bērnu pienākumi pret vecākiem    16
3.  Vecvecāku un bāriņtiesas loma vecāku un bērnu personiskajās attiecībās    19
3.1.  Vecvecāku pienākumi un tiesības pret bērnu    19
3.2.  Bāriņtiesas pienākumi un tiesības kā trešajai personai    20
  Secinājumi un priekšlikumi    25
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    27
Extract

Latvija ir pievienojusies vairākiem starptautiskiem dokumentiem, kas paredz īpašu procedūru, kas nodrošina drošu bērna atgriešanos viņa pastāvīgās dzīvesvietas valstī, kurā tad arī jārisina strīds starp vecākiem, attiecībā uz bērna dzīvesvietu un aizgādības tiesībām. Kā svarīgākais no šiem dokumentiem minama Hāgas 1980.gada 25.oktobra „Konvencija par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem”, kas Latvijā ir spēkā kopš 2002.gada 1.februāra. Šajos gadījumos piemērojama arī Padomes 2003.gada 27.novembra Regula (EK) Nr.2201/2003 - par jurisdikciju un spriedumu atzīšanu un izpildi laulības lietās un lietās par vecāku atbildību un par Regulas (EK) Nr.1347/2000 atcelšanu.
Tomēr, lai risinātu jautājumus augstāk minētajās pārrobežu lietās, ir nepieciešamas izprast, kādi normatīvie akti kopumā regulē bērnu un vecāku savstarpējās attiecības, un, ko tās sevī ietver. Ir nepieciešams arī izzināt, kādas ir trešo personu, piemēram, valsts vai pašvaldību iestāžu tiesības iejaukties šajās attiecībās un, kādos gadījumos. Un šāds izziņas process ir svarīgs ne tikai pārrobežu lietās, kad ir piespiedu kārtā radusies nepieciešamība zināt katras puses tiesības un pienākumus, bet arī ikdienas vecāku un bērnu savstarpējās attiecībās, kas ne vienmēr ir tās vienkāršākās, jo pēdējos gados jo īpaši masu mēdijos ir uzsvērtas abu pušu, bet, jo īpaši bērnu, tiesības, bet pienākumiem uzmanība tiek pievērsta minimāli. Tādā veidā radot pateicīgu augsni dažāda veida konfliktiem. Kā arī, šo normatīvo aktu satura izpēte un apgūšana ir uzskatāma par svarīgu un noderīgu, gadījumos, kad pašreizējā valsts ekonomiskā situācija ģimeni ir skārusi jo īpaši smagi, un vecāki nav spējīgi pildīt savus pienākumus pret bērniem, jo normatīvajā aktā var būt ietverts gan risinājums, piemēram, pienākums vecvecākiem gādāt par bērnu attīstību, gan pienākums, piemēram, vērsties bāriņtiesā, ja vecāki dodas peļņa uz ārvalstīm un bērnu atstāj Latvijā.
Tādēļ, šī darba mērķis ir apkopot to normatīvo aktu bāzi, kas būtu par pamatu visvienkāršākajām vecāku un bērnu attiecībām (pētījumu objekts) un izpētīt, izvērtēt tajos ietverto normatīvo regulējumu. Vienlaicīgi arī izvērtēt un analizēt šajos normatīvajos aktos ietvertos tiesību institūtus, kas attiecas uz vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām. Darba mērķis tiek realizēts tādā apmērā, kādu pieļauj studiju darba apjoms. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register