Nav skaidri zināms, kad ir radušās pirmās klasifikācijas sistēmas. Pat tādā daudz pētītā valstī kā senajā Ēģiptē ir maz konkrētu datu par pirmajām literatūras klasifikācijām. Tie raksti, kas atrasti, ir strīdīgi - daži zinātnieki tajos saskata loģiskas klasifikācijas sistēmas, citi - vienkāršus priekšmetu sarakstus bez jebkādas loģiskas sakarības.
Literatūras klasifikācija senās Ķīnas bibliotēkās un bibliogrāfijās. Īpaša nozīme ne tikai Ķīnas bibliotekārās-bibliogrāfiskās klasifikācijas attīstības vēsturē, bet arī citu Tālo Austrumu zemju grāmatu klasifikācijas vēsturē bija grāmatu sistematizācijai 4 nodaļās, kas tika izveidota Vei un Cziņ dinastijas laikā. Klasifikāciju sastādīja imperatora bibliotēkas bibliotekārs Cin Sju un ir pierādījies, ka pamatā tā (ar tālākiem papildinājumiem) ir saglabājusies līdz 20.gs. Tā sastāvēja no 4 lielām nodaļām ar tālākām apakšnodaļām:
1.Klasiskās (kanoniskās) grāmatas un literatūra par tām
2.Filosofiskie darbi. Kara grāmatas. Matemātika. Dievturība.
3.Vēsture. Valsts dokumenti un dažādi raksti.
4.Poēzija (Mākslinieciskā literatūra).
Precizēta 18.gs. un papildināta vēlāk, 4 klašu klasifikācija ir saglabājusies Pekinas Valsts un dažās citās Ķīnas bibliotēkās līdz šim laikam šādā veidā: 1. Klasiķi, 2. Vēsturnieki, 3. Filosofi, 4. Mākslinieciskā literatūra.…