Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:191376
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Bilingvisma vārdu pēdējā laikā daudzi piemin, taču vēl joprojām sarunās par bilingvālās izglītības realizēšanas iespējām un modeļiem rodas iespaids, ka- cik runātāju, tik dažādu priekšstatu par to, kas ir bilingvisms, kā to sasniedz un kādas ir tā izpausmes. Kopā ar neskaidrībām bilingvālisma izpratnē ir radīta laba augsne dažnedažādiem nostāstiem par bilingvismu. Tie izplatās un kļūst par mītiem, kuru patiesīgumu reti kurš apšauba. Tieši tie kaitē, jo balstās uz nezināšanu, aizspriedumiem un domāšanas kūtrumu. Šajā sakarībā vēlos aplūkot dažus no šiem pieņēmumiem.
Pirmais mīts ir formulējams šādi: mācības divās valodās traumē bērnu un pazemina viņa zināšanu līmeni. Šādu uzskatu pauž ne tikai neprofesionāļi, bet arī vairāki pētnieki Eiropā, arī ASV. Viņi salīdzināja t.s. inteliģences rādītājus monoligvāliem un bilingvāliem bērniem, konstatēja, ka bilingvālajiem bērniem ir zemāki inteliģences rādītāji, un izdarīja secinājumu, ka bilingvālisms ir visa ļaunuma sakne, tātad- bilingvālā izglītība ir cēlonis, bet pieticīgie inteliģences rādītāji- tiešs rezultāts. Tālab patreiz tiek veltīta lielāka uzmanība bilingvālisma izpētei un arī šo pētījumu precizitātei. Pētījumos tiek ņemti vērā psiholingvistiski un sociolingvistiski faktori un ir iegūti rezultāti, kas liecina, ka, tieši pretēji iepriekšējiem apgalvojumiem, bilingvāli bērni uzrāda ievērojami labākas sekmes, veicot vairākus specifiskus uzdevumus, piemēram, valodnieciskās spēles, bet citādi atšķirības starp bilingvāļiem un monoligvāļiem intelekta ziņā ir nebūtiskas.
Otrais mīts ir pieņēmums, ka bērnam vispirms būtu jāiemācās kārtīgi viena valoda un tad var sākt mācīt viņam otru valodu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register