Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:644980
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.02.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Izlasot žurnālu „Vides vēstis”, marta numuru, manī plašu rezonansi izraisīja pats pirmais raksts – „Kas ir bīstamie atkritumi”. Uzzināju, cik patiesībā tie ir bīstami gan apkārtējai videi, gan mums pašiem. Līdz ar raksta izlasīšanu, manī radās satraukums, cik minimāli patiesībā sabiedrība ir informēta par šāda veida problēmām Latvijā.
Latvijas lielās platībās saglabājušās sugas un biotopi, kuri citās Eiropas zemēs ir reti vai pat gandrīz izzuduši. Piekrastes mitrāji, mitrie meži, lielie un neskartie purvi, kā arī dabiskās un pusdabiskās pļavas ir uzskatāmas par nacionālas un starptautiskas nozīmes dabas bagātībām.
Viens no galvenajiem vides aizsardzības politikas mērķiem ir nepieļaut bioloģiskās daudzveidības samazināšanos. Lai to nosargātu, ir jācīnas ar daudziem apstākļiem, ko paši cilvēki vien esam radījuši, tomēr, manuprāt, pirmais ar ko mēs varam sākt – ierobežot bīstamos atkritumus.
Bīstamie atkritumi pašlaik ir lielākais no vides riskim Latvijā. Lielais apjoms rada slodzi vidē un piesārņo to ar bīstamām vielām.
Pašlaik Latvijā norit bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveide, kas nodrošinās ekoloģiski drošu bīstamo atkritumu uzglabāšanu un pārstrādi.
Bīstamie atkritumi ir cilvēka darbības rezultātā radušies bīstami atkritumi un blakusprodukti, kas negatīvi un reizēm pat neatgriezeniski ietekmē vidi un cilvēka veselību. Bīstamos atkritumus var iedalīt sadzīves un rūpniecības bīstamajos atkritumos; tie rodas uzņēmumu, iestāžu un organizāciju, un iedzīvotāju sadzīviskās darbības rezultātā, turklāt katra no šīm grupām rada atšķirīgu bīstamo atkritumu apjomu uz sastāvu.
Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, samazinoties rūpnieciskās ražošanas apjomiem, ir samazinājušies arī bīstamo atkritumu ražošanas apjomi. 1998. gadā saražoto atkritumu daudzums sasniedza tikai 43% no 1990. gada apjoma.
Lielāko bīstamo atkritumu daudzumu – 49% - sastāda metālapstrādes procesos radušies atkritumi. Liels īpatsvars ir arī atkritumu pārstrādes un notekūdeņu attīrīšanas procesos radītajiem atkritumiem – 40% no kopējā bīstamo atkritumu daudzuma.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1134517
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register