Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:759407
Author:
Evaluation:
Published: 16.06.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  IDEJA    5
2.  KAS IR “BIZNESA EŅĢELI” ?    7
3.  PAR INVESTORU TĪKLU    9
4.  BIZNESA EŅĢEĻI LATVIJĀ – EKSTRAVAGANCE VAI NEPIECIEŠAMĪBA?    11
5.  RISKA KAPITĀLS    12
  SECINĀJUMI    15
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    16
Extract

Mana izvēlētā kursa darba tēma uzņēmējdarbības priekšmetā ir darbs ar nosaukumu „Biznesa eņģeļi”. Šādu kursa darba tēmu izvēlējos, jo vēlējos izpētīt kā šie dēvētie „biznesa eņģeļi” darbojas Latvijas biznesa pasaulē un to vai pateicoties šiem „eņģeļiem” dzimst, aug un īstenojas daudz trakas, reālas, jauno biznesa autoru idejas.
Ir trīs svarīgākie resursi, kurus mūsdienu biznesā ir jāprot apvienot- nauda, cilvēki un idejas. Ja naudas nav nemaz, tad var būt nezin kādas idejas, bet uz priekšu netiksi. Ja ir ļoti daudz naudas, bet nav ideju, ko ar to darīt, tad labākajā gadījumā noguldīsi bankā depozītā. Ja ir idejas un nauda, bet nav īsto cilvēku līdzās, arī čiks vien iznāks. Ja visi trīs šie komponenti ir labi līdzsvaroti, ir cerības uz attīstību un samērā strauju.
Ir cilvēki, kuriem ir daudzsološa biznesa iecera, taču tās īstenosanai ir vajadzīgi papildus finansiāli līdzekļi. Mēdz būt, ka ideja citiem var šķist pavisam traka, un tādēļ nav ko tērēt savu un bankas darbinieku laiku, lai kādam pierādītu, ka ar laiku varētu atmaksāt kredītu, ja vien to saņemtu. Plānu īstenošanai ir vajadzīgs tikpat traks investors, kurš nebaidās zaudēt savus ieguldījumus, riskējot kādam īstenot traku ideju. Taču nav traku investoru, toties pastāv riska kapitalu izvietotāji – finansu fondi un privātpersonas, kuri nevis pūlās samazināt iespējamo risku, bet gan prot to kontrolēt. Tieši tā – pelnīt naudu, nereti autļaujoties to pazaudēt – darbojas riska kapitāla fondi un arī individuālie investori – tos finansistu žargonā poētiski dēvē par “biznesa eņģeļiem”.
Par “biznesa eņģeļiem” parasti kļūst lielu uzņēmumu bijušie topmenedžeri. Viņi ir uzkrājusi pietiekami daudz naudas, no tās tiek nodalīta summ, ar ko riskēt – un cilvēks sāk “spēlēt”.
Bez biznesa eņģeļu atbalsta šodien, iespējams, nebūtu tādu pazīstamu starptautisku kompāniju kā "Ford Motor", "Apple", "Netscape", "Sun Microsystems", "Amazon.com", "Body Shop" un daudzu citu, kuras sāka darboties tikai ar labu ideju un ar privāto investoru palīdzību kļuva par līderiem savā nozarē.
Uzņēmējdarbība Latvijā pašlaik ļoti strauji attīstās, radās ļoti daudz un dažādas problēmas. Dažas no tām ir uzņēmējdarbības pieredzes un zināšanu trūkums privātuzņēmumu dibināšanā un funkcionēšanā. Mūsu sabiedrība sāk spert tikai pirmos soļus civilizētu apstākļu radīšanai uzņēmējdarbībā.
Šobrīd gandrīz jebkurš var uzsākt savu biznesu, jo tagad ir ļoti liela saskarsme ar ārzemju tirgiem. Tādejādi izpētot tos var atrast jaunas vajadzības un realizēt savas idejas.…

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register