Lai noskaidrotu, kādas ir nepieciešamās uzstādāmās prasības būvēm un ēkām noteiktos standartos, likumos un normatīvos, sākumā ir jāsaprot jēdziens „būve”. Tātad, atbilstoši Latvijas Būvniecības likuma I.daļas. „Vispārīgie noteikumi”:
būve — būvniecības procesā radies ar zemi saistīts veidojums, kam ir noteikta funkcija;
Viss celtniecības process notiek būvobjektā – pēc Vispārīgiem Būvnoteikumiem: Būvobjekts - jaunbūve, renovējama, rekonstruējama vai restaurējama būve, būves daļa vai būvju kopums vai nojaucama būve ar būvdarbu veikšanai nepieciešamo teritoriju, palīgbūvēm un būviekārtām.
Atkarībā no funkcijas, kādu izpilda šī būve, tā var būt gan civilā, gan rūpniecības, gan inženiertehniskā būve.
Neviens sevi cienošs indženieris neuzsāks būvniecības darbus pirms nebūs izpetījis Latvijas Būvnormatīvus un noteicis atbilstošos standartus būvējamai ēkai vai būvei.
Tikai uzmanīgi izpētot noteiktus būvniecības noteikumus, standartus un likumus par būvēm uzstādāmajām prasībām. Tādā veidā mēs izvairīsimies no liekiem zaudējumiem, iziesim būvuzraudzību un veiksīgi varēsim nodod uzcelto ēku tālākai ekspluatācijai.
Vieni no svarīgākajiem likumiem, kas nosaka būvēm uzstādāmās prasības, ir Latvijas Būvnormatīvs, Būvniecības likums un Vispārīgie Būvnoteikumi. Kā mazāk svarīgus var minēt Civillikumu, Eirokodeksu un Ministru Kabineta pieņemtos normatīvos aktus.…