Aptuveni menstruālā cikla 14 dienā ir nobriedusi olšūna, kas atbrīvojas no olnīcas un nokļūst olvadā. Tad ceļā pa dzemdes kaklu uz dzemdi spermatozoīds apaugļo olšūnu. Spermatozoīdos ir viela, kas izšķīdina olšūnas ārējo apvalku, tādējādi arī iekļūst olšūnā. Līdz ko viens spermatozoīds ir iekļuvis olšūnā, cits vairs tajā iekļūt nevar. Pēc spermatozoīda iekļūšanas olšūnā, tas zaudē savu astīti, tā galviņa palielinās. Tas saplūst ar olšūnu, un no divām atsevišķām šūnām izveidojas viena apaugļota olšūna. Apaugļotā olšūna uzreiz sāk dalīties. Tai virzoties pa olvadu, dalīšanās turpinās.
Apmēram ceturtajā dienā pēc apaugļošanās olšūna sasniedz dzemdes dobumu. Pa šīm dienām tā ir kļuvusi par dīgli jeb embriju. Dīglis sastāv aptuveni no 100 šūnām. Nākamās pāris dienas dīglis brīvi pārvietojas pa dzedes dobumu.
Apmēram trešās nedēļas beigās dīglis ieligzdojas mīkstajā, biezajā dzemdes gļotādā. Kad dīglis ir droši nostiprinājies, bērna ieņemšana ir pabeigta.
Attīstības posmu no apaugļošanās brīža līdz pat dzemdībām sauc par embrionālo attīstību. Embrionālo attīstības laiku skaita lunārajos mēnešos, tas ir 28 dienas. Embrija attīstība ilgst 280 dienas jeb 10 lunāros mēnešus, vai vēl sīkāk tās ir 40 nedēļas.…