“Globalizācija ir ideja, kuras laiks ir pienācis, tomēr tai trūkst precīzas definīcijas.”1 Modernajā, trauksmainajā un globalizētajā pasaulē nosacītais drošības maksimums ir sasniedzams tajā punktā, kurā krustojas valsts, cilvēka un starptautiskās sistēmas drošības intereses. 2
Autori Rosenau un Giddens uzskata, ka globalizācija rodas, kad valstis un sabiedrības visapkārt zemeslodei piedzīvo dziļu un pamatīgu pārmaiņu procesu, tās mēģina adaptēties pasaulē, kura ir vairāk savstarpēji saistīta, bet tajā pašā laikā ļoti nedroša.3 Cilvēkiem paveras vairāk iespēju, bet vienlaicīgi arī vairāk draudu.
Referātā tiek pētīts viens no globalizācijas procesa negatīvajiem aspektiem – nelegālā cilvēku tirdzniecība 20.gadsimta 90.gados un 21.gadsimta sākumā, kad, kā uzsver grāmatas “Lexus and the Olive Tree” autors T. Frīdmans, atslēgas vārds ir “tīkls” (web), kas akcentē savstarpējo atkarību.4
Darbā tiek izvirzīta hipotēze: Globalizācijas process 20.gs. 90.gados un 21.gs. sākumā ir aktualizējis cilvēku tirdzniecības jautājumu starptautiskajā dienaskārtībā.
Referāta mērķis ir izveidot teorētisko bāzi par globalizācijas procesa negatīvajām blakus parādībām, empīriskajā daļā īpaši uzsverot cilvēku tirdzniecības problēmjautājuma aktualitāti starptautiskajā sabiedrībā. …