Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:525942
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.03.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 12 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Valsts pārvaldes personāla reforma jeb civildienesta izveide    4
2.  Ierēdņa jēdziens un tā darbību regulējošie normatīvie akti    6
3.  Ierēdņu profesionālisms un to ietekmējošie faktori    8
3.1  Apmācības programmas un karjeras izaugsme    8
3.2.  Darba samaksa    9
3.3.  Atbildība    10
  Secinājumi    12
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    13
Extract

Ievads

Attīstības rezultātā pasaulē ir mainījusies izpratne par valsts pārvaldes nozīmi un tās lomu sabiedrības procesos. Mainījusies klasiskā izpratne par valsti un tā vairs netiek uztverta kā sabiedriskais regulators, bet gan kā apkalpojošā sfēra, kuras galvenais uzdevums ir apkalpot klientu, respektīvi, sabiedrību.
Viens no jebkuras demokrātiskas valsts būtiskiem elementiem ir efektīvs valsts pārvaldes darbs. Kā viens no šādas valsts pārvaldes stūrakmeņiem, manuprāt, ir profesionāls, kompetents un tiesiski funkcionējošs civildienests. Civildienests tiek uzskatīts par tik svarīgu valsts pārvaldes sistēmas sastāvdaļu, ka dažkārt valsts pārvalde tiek lietota kā faktiskais civildienesta sinonīms. Tomēr civildienests, kaut arī ir ļoti nozīmīgs, ir pakārtots valsts pārvaldei, kura ir veidota atbilstoši augstākstāvošai konstitucionālajai un politiskajai iekārtai.
Latvijā civildienesta izveides un attīstības procesā viena no galvenajām problēmām pēc SIGMA un citu ekspertu domām tiek minēta valsts pārvaldes vājums jeb nepietiekama valsts pārvaldes administratīvā kapacitāte. Lai uzlabotu valsts pārvaldes administratīvo kapacitāti, nozīmīga loma būtu pievēršama ierēdņiem, kuri nodrošina tiesisku, stabilu, efektīvu un atklātu valsts pārvaldes darbību. Tādējādi, minēto procesu nodrošināšanai būtiska nozīme ir ierēdņu profesionalitātei.
Bieži nākas dzirdēt, ka liela daļa valsts pārvaldes pieņemto lēmumu ir prettiesiski, tādēļ ievērojot, ka tos pieņem amatpersonas, t.sk. ierēdņi, nepieciešams noskaidrot, kādi ir cēloņi šādai rīcībai. Daļēji šīs kļūdas ir apzinātas rīcības rezultāts – korupcija, bet vairumā gadījumu tās iespējams ir neapzinātas rīcības rezultāts – neprofesionalitāte.
Kā teorētiskā bāze izmantoti LR spēkā esošie tiesiski normatīvie akti, kā arī Latvijas un ārvalstu ekspertu civildienesta jomā atzinumi un rekomendācijas. Papildus tiek izmantoti latviešu un ārvalstu autoru speciālā literatūra, Latvijā izdotie periodiskie laikraksti, Valsts civildienesta pārvaldes periodiskie biļeteni, kā arī Internet tīkla resursi.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register