Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:890180
Author:
Evaluation:
Published: 23.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Extract

Ievads.

Referāta tēma ir „Dabas resursi kā ražošanas resursi Latvijā”. Latvijā nav īpaši bagāta ar dabas resursiem, tāpēc valstij, uzņēmējiem un sabiedrībai vajadzētu aizdomāties, vai tiek racionāli izmantots tas „mazumiņš”, kas mums ir. Latvijā ir mežu bagātības, kuras, manuprāt, diemžēl lielākoties tiek eksportētas uz citām valstīm, bet varbūt pašiem laiks attīstīt mēbeļu un papīra ražotnes, mums ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme, bet braucot pa lauku ceļiem, var redzēt, ka liela daļa ir aizaugusi un nekopta. Tā, piemēram, braucot pa Dānijas ceļiem, nekur nemanīju ne mazumiņu nekoptas vai aizaugušas zemes platības. Latvijā ir skaista daba un daudz izcilu kultūrpieminekļu un arhitektūras objektu, kaut arī tūrisms valstī attīstās, arī tam varētu pievērst lielāku uzmanību. Tāpēc, manuprāt, mana izvēlētā tēma ir aktuāla Latvijā, jo mēs nebūt neizmantojam mūsu resursus un bagātības maksimāli.
Mana darba mērķis bija izpētīt dabas resursus no teorētiskā viedokļa un tad aplūkot un izpētīt situāciju Latvijā ar dabas resursu izmantošanu. Kā arī pēc faktu izpētes veikt secinājumus un savus personīgos priekšlikumus.
Dabas resursu izmantošana Latvijā netika pētīta ļoti sīki, bet darbs dod pamatinformāciju par valsts bagātību izmantošanu un realizēšanu valstī..
Referātā galvenokārt tika izmantoti ekonomikas mācību grāmatas, kas deva informāciju par dabas resursu iedalījumu un izmantošanu, bet statistikas datu ieguvei tika izmantoti elektroniskie resursi, internets.

Zemes ģeogrāfiskais apvalks ir bagāts ar dažādiem dabas resursiem, kuri visnotaļ nosaka cilvēces sociālo un ekonomisko progresu. Dabas resursi ir būtisks sabiedrības attīstības priekšnoteikums. Mūsu dienās cilvēki izmanto vairāk nekā 200 dažādu veidu minerālos resursus. Rūpniecībā izlietoto izejvielu un kurināmā daudzums veido 75 % no rūpniecības produkcijas ražošanas izdevumiem.
Dabas resursu veidi ir šādi: Saules enerģija, Zemes iekšējais siltums, plūdmaiņu (paisuma un bēguma) enerģija, ūdens, gaiss, augsne, augi un dzīvnieki (bioresursi), minerālie resursi. Dabas resursu avoti praktiski var būt neizsmeļami (Saules un vēja enerģija), atjaunināmi (augu un dzīvnieku pasaule) un neatjaunināmi (lielākā daļa Zemes dzīļu minerālo resursu).

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1152436
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register