Latvijas dabai piemīt savs īpatnējs skaistums un burvība, bet ne visi to spēj ieraudzīt un novērtēt. Lai ikvienam padarītu pieejamas šīs dabas bagātības, Latvijā arvien vairāk tiek veidotas dažādas dabas takas: izziņas takas, mācību takas, ekotūrisma takas. Tādā veidā ceļotāji varētu iepazīt un izprast Latvijas dabas vērtības un mācītos tās saglabāt.
Darba tēma: „Dabas takas Vidzemes reģionā”. Izvēles motīvs bija vēlme apkopot informāciju par dabas takām Vidzemes reģionā. Kā aktuālu problēmu uzskatāma, ka nav pieejama apkopota informācija par kopējo dabas taku skaitu un veidiem Vidzemes reģionā. Līdz ar to ceļotājiem trūkst apkopotas informācijas, lai varētu apceļot Vidzemes reģiona dabas takas. Arvien vairāk ceļotāju vēlas iepazīt Latvijas dabas vērtības, tomēr to atrašana sagādā problēmas, jo ne visas takas ir marķētas un ar norādes zīmēm, līdz ar to tas apgrūtina ceļotāju iespējas atrast dabas takas.
Par darba mērķi izvirzījām uz apsekojuma bāzes veikt pētījumu par dabas takām Vidzemes reģionā.
Ar terminu Vidzemes reģions, saprotam izvēlētos Vidzemes rajonus, kas ietver sevī Limbažu rajonu, Valmieras rajonu, Valkas rajonu, Cēsu rajonu, Gulbenes rajonu, Alūksnes rajonu un Madonas rajonu.
Sava darba veiksmīgai un kvalitatīvai izpildei esam izvirzījuši, sekojošus uzdevumus:
1)Apkopot informāciju par dabas takām Vidzemes reģionā;
2)Izlases kārtā veikt dabas taku apsekojumu;
3)Veikt taku analīzi saskaņā ar darba gaitā izstrādātajiem kritērijiem…