4. Darba aizsardzības prasības, beidzot darbu
4.1. Sakārtot darba vietu, notīrīt darbarīkus inventāru un novietot tam paredzētajās vietās.
4.2. Būvstrādniekam atstājot savu darba vietu jānodrošina darba aprīkojuma vadības ierīču bloķēšana, kas nepieļauj tā palaišanu (darbināšanu) lietotāja prombūtnē.
4.3. Atkritumus (gruži, netīrumi) savākt šim nolūkam paredzētā tarā un aiznest uz atkritumu novietni (atkritumu savākšanas konteiners).
4.4. Izslēgt nevajadzīgās elektroierīces un apgaismojumu.
4.5. Darba apģērbu un IAL sakārtot un ievietot tiem paredzētajā vietā.
4.6. Netīro darba apģērbu nodot tīrīšanai vai mazgāšanai, bet saplēstu nodot remontā.
4.7. Pirms novietot instrumentus un darba aprīkojumu glabāšanā, veikt tehniskajā apkopē (TA) paredzētos darbus.
4.8. Novērst atklātos trūkumus un defektus un izdarīt ierakstu darba aprīkojuma uzturēšanas žurnālā.
4.9. Veicot darba aprīkojuma tehnisko apkopi, obligāti lietot IAL piemēram, ja Darba aprīkojums/iekārta tiek tīrīta ar saspiesta gaisa palīdzību, obligāti jālieto aizsargapģērbs, sejas sargs (aizsargbrilles) un individuālie elpošanas ceļu aizsardzības līdzekļi.
4.10. Veikt personiskas higiēnas pasākumus: nomazgāt rokas un seju vai ieiet duša.
4.11. Ziņot tiešajam darbu vadītājam par darba uzdevuma apjoma izpildi, par pamanītajiem trūkumiem vai defektiem darba aprīkojuma lietošanas laikā.
4.12. Paziņot darbu vadītājam par darba vietas atstāšanu.
5. Darba aizsardzības prasības ārkārtējās situācijās
5.1. Ja darba vietā izveidojoties ārkārtas situācijai, nekavējoties pārtraukt darbu, ziņot darba devējam un brīdināt pārējos strādājošos par bīstamiem (riska) faktoriem, kuri atklāti, konstatēti darba laikā un var apdraudēt darbinieku un citu cilvēku dzīvību un veselību.
5.2. Ja darbā noticis nelaimes gadījums darbā ar pašu, kolēģi, apmeklētāju, nekavējoties:
5.2.1. Novērtēt situāciju un ievērojot personīgo drošību (pārtraukt apdraudējuma iedarbību; elektrotraumu gadījumā cietušo vispirms atbrīvot no strāvas iedarbības (atslēdzot strāvu vai pielietojot strāvu nevadošus materiālus u.tml.) un pārvietot drošā vietā) sniegt cietušajam pirmo palīdzību vai pašpalīdzību.
5.2.2. Nogādāt cietušo (griezties) medicīnas iestādē un paziņot par notikušo darba devējam. Ja nepieciešams, izsaukt NMPD zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukšanas numuru 112 vai 113, nepieciešamības gadījumā izsaukt citus specializētos dienestus.
…