5. Darba drošības prasības ārkārtējās situācijās:
5.1. Iespējamās īpašās situācijas darba vietā raksturojamas ar varbūtējo ugunsgrēka izcelšanos, kur rodas draudi nodarbinātā dzīvībai un veselībai, kas var rasties pēkšņi, īsā laika sprīdī un neatgriezeniski ietekmēt nodarbinātā veselību.
5.2. Ārkārtēju situāciju var radīt:
5.2.1. elektroiekārtu bojājumi;
5.2.2. darbinieku neapzinīga rīcība ignorējot drošības prasības;
5.2.3. neuzmanīga vai strauja mehāniskā transporta līdzekļa manevrēšana darba vidē, kur tiek veikts darba pienākumi.
5.3. Situācijās, kuras var izraisīt avāriju vai nelaimes gadījumu, darbiniekam, nekavējoties jārīkojas saskaņā ar apstiprināto darba aizsardzības instrukciju prasībām.
5.4. Ja ir radusies bīstama situācija, darbiniekiem, izmantojot savas zināšanas un pieejamos līdzekļus savas kompetences robežās jāpieņem patstāvīgs lēmums un jāveic piemēroti pasākumi situācijas stabilizēšanai.
5.5. Ja ir radusies bīstama situācija un turpmākajā darbībā tā nav prognozējama, darbiniekiem, nekavējoties ir jāpārtrauc darbs, lai izvairīties no briesmām un jāziņo tiešajam darbu vadītājam.
5.6. Traumas iegūšanas gadījumā darbs ir jāpārtrauc un jāgriežas pēc pirmās medicīniskās palīdzības un jāziņo tiešajam darbu vadītājam.
5.7. Pirms uzsākt jebkādu darbību, bojājumu vai uguns riska novēršanā, ziņot tiešajam darbu vadītājam un tikai tad jāuzsāk dzēšanu vai citas darbības.
5.8. Elektroierīču aizdegšanās gadījumā tās dzēst ar elektrisko strāvu nevadošiem ugunsdzēšanas līdzekļiem. Šādos gadījumos pielietot ar ogļskābo gāzi pildītus vai ar ABC pulveri pildītus ugunsdzēšamos aparātus.
…