Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:628046
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Pēdējo piecpadsmit gadu laikā, kopš Latvijas neatkarības atgūšanas būtiskas izmaiņas ir piedzīvojusi valsts mājokļu politika un ar to saistītie procesi, galvenokārt, dzīvojamo māju privatizācija un dzīvokļu tirgus attīstība. Visu šo gadu laikā liela uzmanība dzīvokļu privatizācijas jautājumiem tika pievērsta gan no valdības un pašvaldībām, gan starptautisko institūciju puses. No ekonomiskā viedokļa raugoties dzīvokļu īpašuma nodibināšana bija veids kā piespiest indivīdu mainīties no patērētāja, kuram maz rūp īpašuma saglabāšana un uzturēšanas nepieciešamība uz personu, kas izjūt atbildību par savu īpašumu. Juridiskā aspektā dzīvokļu īpašumu privatizācija bija īpašuma tiesību sakārtošana, tiesību, pienākumu un atbildības līdzsvarošana starp dažāda veida īpašniekiem. Šajās attiecībās valsts vairs neuzstājas kā vienīgais īpašnieks, bet gan līdzvērtīgs partneris. Svarīgs dzīvokļu īpašumu nodibināšanas iemesls bija nepieciešamība nodot valstij neraksturīgās funkcijas privātpersonu rokās, izveidojot jaunu – privātīpašnieku slāni.
Galvenais uzdevums pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas, pagājušā gadsimta 90-tajos gados, bija atdot likumīgajiem īpašniekiem viņiem agrāk piederošos īpašusmus, kā arī veikt privātīpasuma attīstību, ko varēja panākt ar privatizacijas likumdošanas izveidošanu un attīstību. Privatizācijas mērķis bija ar valsts un pašvaldību īpašuma formas maiņu efektīvāku tautsaimniecības funkcionēšanu, atbrīvot valsts un pašvaldību institūcijas no uzņēmējdarbības funkcijas izpildes. Pēc Latvijas neatkarības proklamēsanas valstī notiek intensīva valsts sabiedriskās iekārtas un ekonomikas pārkārtošana atbilstoši demokrātiskas valsts jēdzienam un brīva tirgus ekonomikas principiem. Būtiskas izmaiņas ir piedžīvojusi valsts mājokļu politika un ar to saistītie procesi – dzīvojamo māju privatizācija un nekustamā īpašuma tirgus attīstība, kas atstāja būtisku ietekmi uz sabiedŗību. Bijušās padomju sabiedŗības izpratnē nekustamais īpašums neko nenozīmēja, jo tā vienkārši nebija, lielākoties nekustamais īpašums piederēja valstij un pašvladībam. Tomēr tagad darījumi ar nekuistamo īpašumu (tā skaita arī dzīvokļa īpašumu) ir vieni no izplatītakajiem civiltiesiskajās attiecībās.
Dzīvojamo māju privatizācija ieņem būtisku vietu mūsu valsts tautsaimniecības sakārtošanā un iedzīvotaju interešu aizsardzībā. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register