Savu tēmu – „Datorspēles. Ētiskie aspekti” – izvēlējos tāpēc, ka tas man liekas interesanti un ir daļēji saistīts ar mani izvēlēto specialitāti – datorvadību un datorzinātni. Neesmu nekāds datorspēļu fanāts! Zināju, ka daudziem būs interesanti klausīties manā stāstījumā, jo datorspēļu tēma mūsdienās ir ļoti aktuāla.
Nupat nesen noslēdzās Dienvidkorejā notiekošais World Cyber Games turnīrs, kurā arī Latvija tika sekmīgi pārstāvēta. Vēlāk lasīju presē, ka turpmāk šādi turnīri tiks rīkoti biežāk. Speciālisti prognozē, ka nākotnē šāda tipa datorspēļu turnīri kļūšot pat populārāki par dažām sporta spēlēm, tajās apgrozīsies lielāka nauda, tātad arī naudas balvas būs iespaidīgas.
Runājot par ētiskajiem aspektiem datorspēlēs, vispirms citēšu no svešvārdu vārdnīcas precīzu vārda „aspekts” skaidrojumu – viedoklis, no kāda aplūko lietu vai parādību; skatījums. Kā mēs jau zinām, tad ētika ir filozofiska mācība par morāli un tikumību, savukārt, morāle ir orientēta uz saprātīgo un labi, bet tikumība apzīmē reālo morālās apziņas stāvokli, attiecības, cilvēku rīcību. Tātad apskatīšu datorspēles no ētikas viedokļa. Aplūkosim, kādas ētikas normas tajās tiek un netiek ievērotas, un ko vajadzētu ievērot.…