Pēdējā laikā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta datoru noziegumiem.
Datornoziegums (nodarījums) - jebkura ar likumu aizliegta, krimināli sodāma darbība vai bezdarbība, kur informācijas un komunikāciju tehnoloģiju produkti izmantoti kā nozieguma priekšmets vai nozieguma rīks ar mērķi ietekmēt datorsistēmu tehniskos un informācijas resursus.1
Šāda uzmanība ir ne bez pamata. Mūsdienās gandrīz nekas nenotiek bez datoru klātbūtnes – komunikācijas, tirdzniecība, banku un biržas operācijas utt. Visas svarīgākās funkcijas mūsdienīga sabiedrība vienā vai otrā veidā ir uzticējusi informācijas tehnoloģijām un datoru tīkliem.
Īpaši jāuzsver banku un biržas operācijas, kur informācijas tehnoloģijas ieņem ļoti būtisku vietu. Te apgrozās ne tikai datoru informācija, bet arī tā saucamā “elektroniskā nauda”, kas ir ne mazāk vērtīga kā ierastās banknotes un monētas. Bet tur, kur ir nauda, tur ir arī cilvēki, kas kāro par katru cenu to iegūt, neskatoties uz to, ka viņiem uz šo naudu nav nekādu tiesību. Tie ir noziedznieki. Datoru noziedznieki. Sevišķs noziedzīgās pasaules iemītnieku veids. Tie nav zaglēni, kas zog produktus no supermārketiem, tā nav banda, kas kopīgi apzog tirgotājus, viņu noziegumus nevar nosaukt par “slapjiem” un nauda, kuru viņi iegūst, tiešām “nesmird”. Tad kas viņi ir? To esmu mēģinājusi noskaidrot savā zinātniskajā referātā.…