Pētījuma programma
Pētījuma priekšmets – tūristu viedoklis par Daugavpils pilsētu
Pētījuma objekts – tūristi Daugavpils pilsētā
Pētnieciskie jautājumi:
1.Kā tūristi uztver Daugavpils pilsētu?
2.Kādām Daugavpils pilsētas iezīmēm pievērš lielāku uzmanību?
3.Kā novērtē tūristiem pieejamās ērtības ( transports, informācija, norādes )?
Mērķis: Noskaidrot, kāds ir tūristu skatījums uz Daugavpils pilsētu.
Uzdevumi mērķa sasniegšanai:
1) Izstrādāt darba teorētisko koncepciju atbilstoši tūrisma teorijām socioloģijā;
2)Noskaidrot iespējamos tūrisma objektus Daugavpils pilsētā ( tie, kas ir funkcionāli nepieciešami un objekti ar simbolisku nozīmi );
3)Veikt intervijas ar Daugavpilī ienākošajiem tūristiem;
4)Veikt tūristu interviju analīzi atbilstoši tūristu priekšstatiem par simboliskajiem un funkcionālajiem objektiem Daugavpilī.
Pētījumā pielietotās metodes:
1)Teorētiskā pētījumu metode – literatūras analīze,
2)Empīriskā kvalitatīvā pētījumu metode- strukturētā intervija.
Daugavpils ir otra lielākā pilsēta Latvijā, atrodas valsts dienvidaustrumu daļā, kurai pilsētas tiesības tika piešķirtas 1582.gadā. Pilsēta ir vairākkārt mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga (1275-1893, ar pārtraukumiem), Borisogļebska (1656-1667), Dvinska (1893-1920), Daugavpils (kopš 1920.g.) ( Pilsētas vēsture. sk. Internetā 20.12.2009. )
Daugavpils vēsturiski veidojusies visai neparasti un tas joprojām saskatāms pilsētas apbūvē un arhitektūrā. Senā Daugavpils atradās tagadējā Naujenes pilskalnā, kas kontrolēja tirdzniecības ceļus pa Daugavu un pakļāvās Jersikas ķēniņam, kas savukārt bija Polockas kņaza vasalis. Daugavpils ir bijusi Livonijas ordeņa valsts sastāvā, Polijas - Lietuvas kopvalsts sastāvā, Krievijas impērijas sastāvā, Latvijas Republikas sastāvā un PSRS sastāvā pēc otrā pasaules kara. (Pilsētas vēsture. sk. Internetā 20.12.2009. ).…