Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,38 (19%)
Discounted price*:
1,61
Purchase
Add to Wish List
ID number:779354
Author:
Evaluation:
Published: 26.10.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

Tēzes
1. Mūzikai tāpat kā citām mākslas formām Trešajā Reihā bija jāatspoguļo nacistu ideāli, savu uzvaru mūzikas propagandā tie lika uz “vāciskuma” uzsvēršanu. Lielu lomu mūzikas vērtēšanā noteica pašu nacistu personiskā gaume un ietekmes. Par izcilākajiem klasiskās mūzikas pārstāvjiem Reihā atzina R. Vāgneru, Ludvigu van Bēthovenu, V.A. Mocartu, R. Štrausu u.c. Populāras bija arī Verdi operas.
2. Par nacionālsociālistiskās partijas himnu tika atzīta “Horsta Vesela dziesma”, kas kļuva par vienu no Vācijas tā laika simboliem. Karavīru vidū ļoti populāra bija dziesma “Lili Marlene”, kuras anglisko versiju bija iecienījuši arī sabiedroto karavīri. Populārāko šīs dziesmas versiju iedziedājusi slavenā Marlēna Dītriha 1943. gadā. Bet Hitlera Jaunatnes viena no himnām bija dziesma Vorwärts! Vorwärts! (Uz priekšu! Uz priekšu!). Trešajā Reihā darbojās arī propagandas svinga orķestri, kā piemēram, “Charlie and his Orchestra”.
3. Trešajā Reihā aizliegta un nacistiem nepieņemama bija ārzemnieku radītā mūzika, kā arī tā mūzika, kas neatbilda viņu vācisko tradīciju “kultūras kanonam” – modernisms un avangards. Tā par aizliegtu kļuva gan ebreju radītā mūzika (Mendelsons, Mejērbers, Mālers), gan modernā Arnolda Šenberga un Paula Hindemita radītā mūzika. 1938. gadā Trešajā Reihā tika pieņemts likums, kas aizliedza atskaņot džezu, tā aizsākot jauniešu pretošanās kustību “Svinga jaunieši”.
4. Arī nacistu izveidotajās koncentrācijas nometnēs un geto pastāvēja sava mūzikas scēna – darbojās orķestri, tapa dziesmas, radās pat džeza grupas, kas ar savu mūziku izklaidēja SS oficierus. Ar mūzikas palīdzību daudzi ieslodzītie guva cerību izdzīvot, gan arīdzan tika psiholoģiski spīdzināti

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,15 €
Work pack Nr. 1349990
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Dažādu mūzikas žanru attīstība Trešajā reihā Otrā pasaules kara gados”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/779354

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register