Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:920861
 
Evaluation:
Published: 10.06.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Demokrātijas būtība   
2.  Demokrātijas formas   
3.  Demokrātijas vēsture   
3.1.  Antīkā demokrātija   
3.2.  Demokrātija viduslaikos   
Extract

Jēdziens demokrātija cēlies no grieķu valodas vārdiem demos – tauta un kratein – vara, valdīšana. To varētu tulkot kā tautas vara vai tautas valdība.
Demokrātija ir valsts forma, kurā vara pieder tautai, kas to realizē tieši ar likumdošanas iniciatīvu, vai referendumos vai ar vēlētu pārstāvju starpniecību, kur valsts amatpersonas tiek ievēlētas un par savu darbību atskaitīt vēlētājiem. Demokrātiju parasti saista gan ar valsti, gan nevalstiskām organizācijām.
Demokrātiskā valstī tauta pati ne vien ņem aktīvu dalību valsts dzīvē, bet arī galīgi izšķir, tieši vai netieši visus svarīgos valsts dzīves jautājumus. Augstākā vara tur pieder tautai, un praktisko valdīšanas darbu dara ierēdņi, kas iecelti no tautas un ir tautas un likuma priekšā atbildīgi. Valsts gādā, lai sabiedrībā varētu izpausties daudzveidīgas intereses.
Demokrātiskā valstī pastāv nācijas suverenitāte, vairākuma vara, minoritāšu tiesības, cilvēka pamattiesību garantijas, sociāls, ekonomisks un politisks plurālisms, savstarpēja iecietība, pragmatisms, sadarbība un spēja vienoties. Pilsoņiem ir jāievēro likums, savukārt valdības varai ir konstitucionālie ierobežojumi, notiek varas sadale. Valdībai jābūt veidotai ar pārvaldāmo piekrišanu.
Saskaņā ar demokrātija principiem var veidoties un darboties dažādas sabiedriskas un sabiedriski politiskās organizācijas. Tās balstās uz visu locekļu līdztiesības un pilntiesības, vienlīdzīgas līdzdalības apvienības pārvaldē, lēmumu pieņemšanas ar balss vairākuma principiem.
Kad notiek valdības ievēlēšana, absolūtajam vairākumam pieaugušo ir tiesības piedalīties brīvās vēlēšanā, par savu nodoto vai nenodoto balsi nesaņemot atlīdzību vai sodu, balsošanai jānotiek aizklāti. Visām balsīm vēlēšanās ir vienāds svars. Priekšvēlēšanu aģitācijā visām kandidējošajām partijām jābūt vienādiem noteikumiem.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1132844
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register