Kopsavilkums
Pētījuma mērķis bija iegūt informāciju par to, kā samazināt depresiju. Tagad ir pārliecinoši pierādījumi, ka depresijas patoģenēzē ir iesaistīti vairāki dzīvesveida faktori. Kaut arī zāles un psiholoģiskas iejaukšanās ir pirmās izvēles depresijas ārstēšanā, dzīvesveida medicīna piedāvā potenciāli drošu un zemu izmaksu iespēju stāvokļa pārvaldības uzlabošanai.
Ar iepriekš minētajiem depresijas novēršanas veidiem nevar novērst depresiju pavisam, ir daudz jāstrādā un jāveic vairākas izmaiņas savā ikdienas dzīvē.
Depresijas pieaugšanu var samazināt ar pareizu uzturu. Tika pierādīts, ka, piemēram, ievērojot diētas pacienta stāvolis tikai pasliktinās. Depresijas laikā eksperimentēt ar savu ķermeni nav vēlams. Ja diētas rezultāts indivīdu neapmierinās un tas pasliktināsies, tad pasliktināsies arī emociju kopums.
Fiziskajām aktivitātēm arī ir droša pieeja depresijas mazināšanai, kas sniedz virkni papildus ieguvumus veselībai. Tā var būt joga, pastaiga svaigā gaisā, sporta zāles apmeklējums, tajā pašā laikā arī aktīvāki vingrinājumi mājas apstākļos. Galvenais ir kustēties! Fizisko aktivitāšu laikā indivīds aizmirst savas problēmas un koncentrējās uz tā brīža notiekošo. Visam ir jābūt līdzsvarā, tāpēc nākamais ir tieši pretējs aktivitātēm. …