Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:104465
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.06.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  Svīšanas būtība    4
2.  Pirmie dezodoranti    5
3.  Dezodoranti un antiperspiranti    5
4.  Kaitīgas vielas pretsviedru līdzekļos    6
  Literatūras apskats    11
Extract

Ikdienā mēs izmantojam pretsviedru līdzekļus, lai novērstu nejauko smaku, ko rada baktērijas, kas sviedros sāk strauji vairoties. Vienalga, kuru no nespecializētā veikalā pirktajiem dezodorantiem mēs izvēlētos, varam būt pilnīgi droši, ka katru dienu tiek ierīvēts padusēs kaitīgo ķīmisko vielu kokteilis, kas var izraisīt garīgo spēju samazināšanos, migrēnu un krūts vēzi. Tas tāpēc, ka parastie dezodoranti un antiperspiranti satur neirotiskus šķīdinātājus, toksiskus metālus un tā savienojumus, kā arī citas potenciālās kaitīgās vielas.

Lai izvēlētos pēc iespējas mazāk kaitīgu veselībai pretsviedru līdzekli, ir svarīgi iepazīties un izprast tā ķīmisko sastāvu, kā arī, svarīgi ir izzināt svīšanas būtību.

Svīšanu nodrošina miljoniem pa visu ķermeni izkaisītu sviedru dziedzerīšu. Sviedri nesmird, nejauko smaku rada baktērijas. Vieniem svīšana notiek mierīgi, izdalot caur sviedru dziedzeriem aptuveni litru šķidruma dienā, citi dažādu apstākļu vai arī ģenētiskas iedzimtības dēļ svīst intensīvāk. Fiziskā piepūle un psiholoģiskie pārdzīvojumi svīšanu veicina, to būtiski maina arī slimības, piemēram, diabēts, paaugstināts asinsspiediens vai vairogdziedzeru darbības traucējumi. Svīšana mazinās, kad tiek izārstētas šīs kaites. Citos gadījumos vispirms jāizmēģina pārbaudīti pretsviedru līdzekļi: duša katru rītu vai vakaru, regulāra pirts, salvijas tēja, paduses un pēdas ierīvēt ar citronu [1].
Sviedru dziedzeri ir divējādi- ekrīnie un apokrīnie. Ekrīnos stimulē siltums, tie palīdz atdzesēt organismu. Apokrīnos stimulē emocijas, tie izraisa bagātīgu svīšanu samulsuma gadījumos (melu detektori). Apokrīnie visvairāk atrodas uz plaukstām un pēdām, bet ekrīnie- visur citur. Padusēs atrodas abi. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register