Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
8,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:268144
Author:
Evaluation:
Published: 14.01.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 36 units
References: Used
Extract

SECINĀJUMI
Darbā tika pētīts, cik efektīvas ir didaktisko rotaļu izmantošanas iespējas 5-6 gadu vecuma bērnu matemātisko priekšstatu veidošanā veicina noturīgu un dziļu matemātisko priekšstatu veidošanos pirmsskolēniem, atvieglo zināšanu apguves procesu.
Darbā pamatojos uz A. Sorokinas, B. Dzintares, R. Bošas, D. Elkoņina un citu autoru atzinumiem par rotaļas nozīmi matemātisko priekšstatu veidošanā 5-6 gadus veciem bērniem..
Nodarbībās darbā ar bērniem tika izmantotas tādas didaktiskās rotaļas ar matemātisko saturu, kas ne tikai dod iespēju bērniem nostiprināt zināšanas un prasmes, bet vienlaicīgi attīsta arī izziņas procesus- uztveri, trenē atmiņu, veicina loģisko domāšanu.
Didaktiskās rotaļas ar matemātisko saturu nodarbībās var veidot pats skolotājs, ievērojot savas grupas bērnu attīstības līmeni.
Rotaļājoties un nodarbojoties ar bērniem tiek veicināta prasmju un spēju attīstība:
• Operēt ar īpašībām, objektu, skaitļu attiecībām, noteikt vienkāršākās izmaiņas un objektu atkarību pēc formas, lieluma;
• Salīdzināt, apkopot priekšmetu grupas, attiecināt, izdalīt kārtošanas un secības likumsakarības, darboties priekšstatu plānā, censties uz radošumu;
• Parādīt iniciatīvu darbībā, patstāvību mērķa noskaidrošanā vai izvirzīšanā, spriedumu gaitā, izpildījumā un rezultātu sasniegšanā;
• Pastāstīt par izpildāmo vai izpildītu darbību, sarunāties ar pieaugušajiem, vienaudžiem par rotaļas darbības saturu.
Didaktisko rotaļu daudzveidība un vingrinājumi palīdz īpaši variēt un modificēt nodarbības gaitu, piesaista uzmanību un bērnu interesi pie spēļu un mācīšanas darbībām, palīdz dažādot bērnu ikdienas dzīvi pirmsskolas izglītības iestādē un nodarbībās. Rotaļas var tikt pārveidotas atkarībā no nodarbību gaitas un bērnu aktivitātes, pēc skolotājas izvērtējuma.
Rezultātu uzlabošana eksperimentālajā grupā ir izskaidrojama ar manis piedāvātās didaktisko rotaļu sistēmas izmantošanu.
Stabils, sistemātisks darbs konkrētajā virzienā ļāva paaugstināt matemātisko zināšanu līmeni eksperimentālajā grupā, viņiem bija izveidots atbilstošs prasmju un iemaņu līmenis.
Īpašību iepazīšana ar 5-6 gadu vecuma bērniem notiek daudz veiksmīgāk aktīvās nodarbībās salīdzināšanā, grupēšanā, ģeometrisko figūru novērtēšanā, dažādu priekšmetu lieluma formas un ārēja izskata izmainīšanā un atjaunošanā. Ieteicams rotaļas, tādas kā „Krāsa un forma”, „Forma un izmērs” un citas, kurās netieši iekļautas daudzveidīgas izzināšanas darbības.
Rezultātā jāsecina, ka didaktiskās rotaļas un vingrinājumi ar matemātisko saturu ir vienkāršākā un pieejamākā mācīšanās un audzināšanas metode pirmsskolu vecuma bērniem, kas palīdz matemātisko priekšstatu veidošanai.
Ņemot vērā iepriekšminēto, var secināt, ka didaktisko rotaļu izmantošana veicina noturīgu un dziļu matemātisko priekšstatu veidošanos, pirmsskolēniem atvieglo zināšanu apguves procesu un padara to aizraujošāku un interesantāku.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −9,98 €
Work pack Nr. 1328389
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register