Secinājumi
Uzzinot diskriminācijas aizlieguma principa izcelšanos, sīki izpētot aizliegtos kritērijus pēc kuriem indivīds nedrīkst tikt diskriminēts, noskaidrojot kādi aizsardzības mehānismi pastāv Latvijā cilvēktiesību un tai skaitā arī diskriminācijas aizlieguma principu ievērošanai, var izdarīt vairākus secinājums par šo tēmu.
Pamatojoties uz izstrādātā referāta satura, var secināt, ka:
1. Diskriminācijas aizlieguma princips ir apmēram tik pat sens kā vienlīdzības princips. Tie radušies jau Senajā Grieķijā, kad pastāvēja dabisko tiesību skola un ir spējuši pastāvēt līdz mūsdienām, kļūstot par pamatu cilvēktiesībām.
2. Cilvēktiesībās iekļautais diskriminācijas aizlieguma princips ir iekļauts visās starptautiski politiskajās un ekonomiskajās organizācijās (kā, piemēram, ANO izstrādātajā Vispārējā cilvēktiesību deklarācijā), kā arī šo organizāciju dalībvalstu konstitūcijās, protams, arī Latvijas Republikas Satversmē.
3. Latvijas Satversmē diskriminācija tiek aizliegta saskaņā ar 91. pantu: „Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.” Tomēr Latvijā pastāv vēl daudzi citi likumi atsevišķās jomās, kuri iekļauj diskriminācijas aizlieguma principu.
4. Saskaņā ar informāciju izdevumā „Latvijas Republikas Satversmes komentāri” kopumā ir 16 faktori, kuri aizliedz atšķirīgu attieksmi.
…