Viens no efektīvas vadīšanas organizācijas priekšlikumiem ir sakārtota, noteikumiem atbilstoša lietvedība. Darbu ar dokumentiem uzņēmumos, iestādēs, organizācijās, uzņēmējdarbībās, valsts varas institūcijās u.c. reglamentē lietvedības noteikumi un dažādi normatīvie akti: lēmumi, noteikumi, instrukcijas, nolikumi u.c. Pēc kārtības, kādā noformē lietvedības dokumentus, lielā mērā vērtē arī vadītāja un visas pārvaldes darba kultūru.
Ir zināms, ka lai dokuments iegūtu juridisku spēku, organizācijai, izstrādājot un izdodot vai pieņemot dokumentu, kā arī amatpersonai, parakstot, apstiprinot, saskaņojot, apliecinot dokumentu, jāievēro likumos, Ministru kabineta tiesību aktos, attiecīgās organizācijas statūtos, nolikumā vai dibināšanas līgumā noteiktās pilnvaras (sava kompetence) un dokumentu izstrādāšanas, izdošanas, pieņemšanas, apliecināšanas un reģistrācijas prasības.
Ir svarīgi zināt dokumentu iedalījumu, lai varētu sastādīt vienotus tekstus dokumentu grupām, ar kuru palīdzību noformē identisku parvaldes darbību.
Darba mērķis: aplūkot dokumentu iedalījumu, to grupēšanas princīpus
Darba uzdevumi: 1. pamatojoties uz speciālo literatūru, izpētīt dokumentu iedalījuma īpatnības
2. apkopot izstradātos secinājumus un dot aiz darba pamatdaļas.
Darba metodes: analīze.
Ar dokumentiem saskaras katrs cilvēks neatkarīgi no tā, vai viņš strādā valsts iestādē, privātuzņēmumā, zemnieku saimniecībā, ka arī nestrādājošās personas. Tapēc, es domāju, ka ir svarīgi zināt, kas ir dokuments.
Dokuments – jebkurā veidā un materiālā ierakstīta informācija, ko rada, saņem un uzglabā Latvijas Republikas valsts pārvaldes institūcija, valsts un pašvaldību iestāde, uzņēmums, uzņēmējsabiedrība un uzņēmējsabiedrību apvienība, kā arī sabiedriskā un reliģiskā organizācija vai fiziskā persona.1
Dokuments ir juridiski atbilstoši rakstveidā noformēts apliecinājums, kas ir pierādījums, dod kādas noteiktas tiesības, par kaut ko informē vai konstatē kādu faktu vai notikumu.…